وجود یک فرد خلاق، زندگی مردم در روستا را دگرگون خواهد کرد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، شورای اداری شهرستان دیلم با حضور مهندس مهدیان……

مهندس مهدیان گفت: تسهیلات روستایی را بهبود خواهیم بخشید/ سهمیه تسهیلات و وام بلاعوض در شهرستان دیلم دو برابر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، شورای اداری شهرستان دیلم با حضور مهندس مهدیان- معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، خدری- نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل بنیاد مسکن استان و دیگر مسئولین در فرمانداری برگزار شد.
در این نشست ابتدا بخشداران مرکزی و امام حسن به بررسی مسائل و مشکلات موجود در بخش های خود پرداختند و خواستار رسیدگی به معیشت و مسکن مردم در روستاها شدند.
سپس حجت الاسلام خدری ضمن تقدیر و تشکر از حضور مهندس مهدیان و همچنین مدیر کل بنیاد مسکن استان، به بیان مسائل و مشکلات این شهرستان پرداخت. وی با بیان وضعیت نامناسب روستاهای دیلم، خواستار افزایش سهمیه وام های بنیاد مسکن و همچنین وام بلاعوض به افراد بی بضاعت این شهرستان شد.  وی افزود، با توجه به قابلیت گردشگر پذیری شهرستان های گناوه و دیلم نیاز به برنامه ریزی ویژه جهت بهره وری از روستاهای این دو شهرستان در زمینه جذب توریست می باشد.
در ادامه مهندس مهدیان ضمن قدردانی از پیگیری های نماینده مجلس از حضور در شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم ابراز خرسندی کرد. و گفت: در یک روستا یک فرد خلاق می تواند زندگی مردم آن روستا را دگرگون کند، روستاهای گردشگری گناوه و دیلم علاوه بر اعتبارات، نیاز به خلاقیت دارد. و افزود بُعد گردشگری در این منطقه بسیار مهم است. و این موضوع می تواند باعث درآمد زایی در روستاها شود و حتی امکان اسکان مسافران در روستاها را نیز می توان مهیا ساخت.
وی اظهار داشت: تسهیلات را بهبود خواهیم بخشید و حتی تلاش می کنیم ضمانت های بانکی را نیز تسهیل نماییم. همچنین سهمیه تسهیلات و پرداخت وام بلاعوض در شهرستان دیلم را دو برابر خواهیم نمود.
مهندس مهدیان در انتها در رابطه با مشکل وام تعمیرات گفت، با توجه به درخواست مدیر بنیاد مسکن شهرستان دیلم اعطای وام تعمیرات روستایی نیز بلامانع خواهد بود.

IMG_00063

Print Friendly, PDF & Email