پرداخت وام ۲۰۰ میلیون ریالی برای مقاوم‌ سازی مسکن روستایی در نوار ساحلی بوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس درفشی- معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور به همراه حیدری……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس درفشی- معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور به همراه حیدری- مدیر کل بنیاد مسکن استان از پروژه های شهرستان های تنگستان و بوشهر بازدید بعمل آوردند.
در این بازدید مهندس درفشی، با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقش مهمی در اجرای طرح های مختلف عمرانی، اقتصادی واجتماعی دارد گفت: این نهاد اقدامات مهمی در حوزه های ساخت، تعمیر و مقاوم سازی مسکن در مناطق روستائی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، طرح‌های اشتغال‌زایی، زیرساخت امورات مختلف اقتصادی انجام داده، و بگونه‌ای از هر فرصتی برای مشارکت در امور توسعه‌ی استان‌ها استفاده می‌کند.
وی با اشاره به ساخت مسکن روستایی در نقاط مختلف کشور خاطر نشان کرد: امسال برای بهسازی و نوسازی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی برنامه‌ ریزی شده که برای تحقق این مهم ۲۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است. و سهم استان بوشهر را برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی ۲۵۰۰ واحد دانست و افزود: یکی از کارهای بنیاد مسکن از سال ۸۴ تاکنون نوسازی و مقاوم‌سازی ۲۰۰ هزار واحد در هر سال بوده که تاکنون  افزون بر ۲ میلیون  واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده است.
در ادامه حیدری اظهار نمود: مقاوم سازی مسکن روستایی از اولویت برنامه‌های این بنیاد است و برای مصون ماندن و مقاوم‌‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها و همچنین شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در مقابل انواع بحران‌ها تسهیلات با سود ۵ درصد پرداخت می‌شود. به نحوی که برای مقاوم سازی مسکن روستایی در نوار ساحلی استان ۲۰۰ میلیون ریال و سایر نقاط روستایی ۱۸۰ میلیون ریال به ازا هر واحد، تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد. و متقاضیانی که قصد تخریب و نوسازی واحد مسکونی و یا در صدد ایجاد واحد جدید در روستای محل سکونت خود دارند می‌توانند از این وام استفاده کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان، بهینه سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی، ایجاد مسکن مقاوم و بادوام و حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی را از اهداف اجرای این طرح دانست. و با اشاره به پیشرفت ۸۴ درصدی طرح‌ مقاوم سازی مسکن روستایی استان،گفت: واحدهایی که نیمه کاره هستند تسهیلات بلاعوض برای تکمیل آنها پرداخت می‌شود که از ۱۰ میلیارد ریال اعتبارات تخصیصی در این باره تاکنون شش میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تکمیل طرح‌های مسکن روستایی استان بوشهر پرداخت شده است.

photo_2016-10-01_01-53-16 IMG_1341

 

Print Friendly, PDF & Email