پرداخت کمک بلاعوض از حساب ۱۰۰ حضرت امام ره

سهمیه امسال احداث واحدهای مسکونی درقالب طرح بهسازی مسکن روستایی در کشور……

معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: از سال ۸۴ تاکنون در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکن روستایی در کشور نوسازی شده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس مهدیان درحاشیه مراسم کلنگ زنی ۲۰ واحدی روستای مال قائد شهرستان گناوه گفت: سهمیه امسال برای احداث واحدهای مسکونی درقالب طرح بهسازی مسکن روستایی در کشور ۲۰۰ هزار واحد تعیین شده که ۳۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای این طرح به بانک های مسکن، صادرات و رفاه در استانها ابلاغ شده است. و سهمیه امسال استان بوشهر در این طرح ۲۵۰۰ واحد است که بخشی از آن اجرا شده است.
معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی گفت: باعنایت خاص دولت یازدهم، تسهیلات مسکن سال ۹۵ برای روستاهای مرزی و جزایر به ۲۰۰ میلیون ریال و دیگر روستاها ۱۸۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
مهندس مهدیان تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی علاوه بر روستاهای مرزی ساکنان روستاها که منازل آنها فرسوده و قدیمی و قصد تخریب آن را دارند نیز شامل می شود. و دولت علاوه بر افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی، برای واحدهایی که تسهیلات از دیگر منابع گرفته و بدلیل مشکلات اقتصادی نمی توانستند آن را تکمیل کنند ، برای اولین بار در کشور از طریق حساب۱۰۰ حضرت امام (ره) کمکهای بلاعوض پرداخت کرد که برخی از آنها در اواخر سال ۹۴ و برخی در اوایل سال ۹۵ به بهره برداری رسید. امیدواریم اعتبارات درنظر گرفته شده از این محل در سال ۹۵ تداوم یابد تا واحدهای بیشتری که بدلیل مشکلات اقتصادی توان تکمیل منازل خود را ندارند زیر پوشش قرار گیرند.
در این آئین، خدری- نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل بنیاد استان و مسئولین شهرستان حضور داشتند.

MVI_00010044092016-11-26-00k-36-08

 

Print Friendly, PDF & Email