پرداخت ۳۷ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به خانواده ۲معلول استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، سرپرست بنیاد مسکن استان در حاشیه نشست شورای تأمین مسکن استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، سرپرست بنیاد مسکن استان در حاشیه نشست شورای تأمین مسکن استان گفت: با بیان اینکه بنیان مسکن در تامین مسکن نیازمندان شهری و روستایی نقش مهمی دارد و در راستای تأمین مسکن نیازمندان، طرح‌های مهمی تدوین و در حال اجرا است. و با انعقاد تفاهم نامه میان بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی، خانواده های دو معلول صاحب خانه خواهند شد. که در استان ۱۶۰ خانواده دو معلول به بالا شناسایی شده اند و از این تعداد ۷۰ خانواده در شهرها و ۹۰ خانواده نیز در روستاها ساکن هستند.
حیدری با اشاره به اینکه در ساخت واحدهای مسکونی برای این خانواده‌ها، از وام بلاعوض و کم‌ بهره استفاده خواهد شد گفت: در ساخت مسکن برای این خانواده‌ها ۱۵۰ میلیون ریال وام کم بهره در شهرها و روستاها و ۳۰۰ میلیون ریال بلاعوض در شهرها و ۱۸۰ میلیون ریال بلاعوض در روستاها پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه عملیات ساخت واحدهای مسکونی برای خانواده‌های دو معلول در شهرها و روستاهای استان بوشهر آغاز شده، تصریح کرد: برای ساخت ۱۶۰ مسکن شهری و روستایی برای خانواده‌های دو معلول استان بوشهر ۳۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض پرداخت می‌شود. همچنین ۲۴ میلیارد ریال از تسهیلات کم بهره به این خانواده ها تعلق می گیرد.

400

Print Friendly, PDF & Email