پویش تامین سیستم سرمایشی برای محرومان استان بوشهر راه اندازی شد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: پویش حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای تامین سیستم سرمایشی برای مسکن محرومان این استان راه اندازی شده است.

حجت الاسلام محمود پارمان در نشست با ائمه جمعه و گروه‌های جهادی شهرستان‌های دیر، کنگان و جم افزود: قرار است در این پویش ۵۰ درصد هزینه تأمین وسایل سرمایشی از سوی خیرین و ۵۰ درصد نیز از طرف حساب ۱۰۰ امام (ره) استان بوشهر تأمین شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده تلاش می‌شود با همت خیرین تعدادی کولر پنجره‌ای برای تجهیز مسکن محرومان تهیه شود.

پارمان اضافه کرد: افزون براین قرار است در قالب پویشی دیگر در آستانه فصل زمستان هزینه ایزوگام خانه‌های محرومان تأمین شود.

وی یادآور شد: تلاش می‌شود از طریق راه اندازی پویش‌های مختلف و با استفاده از ظرفیت حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از حمایت خیرین برای کمک به محرومان استفاده شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اقدامات اثر بخش دولت در حوزه تأمین مسکن گفت: سهم استان بوشهر از ساخت مسکن محرومان ۴۵۰ واحد است که با مشارکت بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن احداث می‌شود.

پارمان اضافه کرد: در طرح مسکن محرومان افزون بر پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با سود پنج درصد، ۵۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض، ۲ تن میلگرد و ۱۰ تن سیمان رایگان نیز در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: تسهیلات مسکن محرومان علاوه بر روستاها به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز ارائه می‌شود.

پارمان بر ضرورت تقویت و ترویج حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن در جامعه برای جذب کمک‌های خیرین و استفاده از آنها در راستای رفع مشکل مسکن محرومان تأکید کرد.

وی با اشاره به مقاوم سازی ۵۹ درصد از واحدهای مسکونی در استان بوشهر گفت: تأمین مسکن ایمن و مقاوم به جامعه هدف از جمله اولویت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

Print Friendly, PDF & Email