پیش بینی ۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار اجرای طرح های روستایی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس زارعی در گفت و گو با خبرگزاری……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس زارعی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت:

۱۳۶زمین ورزشی از سال ۹۳ تا ۹۵در روستاهای این استان احداث شده است. همچنین ۱۵ زمین ورزشی دیگر در روستاهای این استان در دست ساخت و تکمیل می باشد. ۲۶۲ پارک روستایی (بوستان امید) با ۳۵۰ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۷۷ درصد در دست اجرا می باشد و تلاش داریم تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرند.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان با اشاره به طرح روستاهای گردشگری در استان بوشهر گفت: امسال یک روستای گردشگری شامل روستای جزیره شمالی گناوه زیر پوشش این طرح قرار گرفت که برای مطالعه اجرای این طرح ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی همچنین در باره طرح های هادی روستایی در استان اظهار کرد: هم اکنون برای ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان بوشهر طرح هادی مصوب شده است. و در سال گذشته نیز طرح هادی ۲۵ روستای استان مورد بازنگری قرار گرفت و ۱۰ روستا مورد تصویب قرار گرفت.
مهندس زارعی افزود: برای تغییر کاربری زمین های روستایی، ۸۲۶ پرونده تشکیل شد که ۴۵۰ پلاک زمین پارسال به صورت متمرکز واگذار و امسال نیز ۴۰۰ پلاک جهت واگذاری در دستور کار است که تاکنون ۱۸۰ پلاک زمین به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده است.
وی همچنین در مورد صدور سند مالکیت روستایی گفت: امسال سه هزار جلد سند مالکیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت باید در استان بوشهر صادر شود که تاکنون یک هزار و ۳۰۰ جلد سند تشکیل پرونده شده و روند اجرایی را طی می کند.
وی یادآور شد: امسال ۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های روستایی استان بوشهر پیش بینی شده است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان بوشهر جمعیت روستایی استان را ۳۲۱ هزار نفر در قالب ۸۰۴ هزار خانوار عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۰۶ روستا بالای ۲۰ خانوار و ۲۱۲ روستا نیز زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.


Print Friendly, PDF & Email