۱۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در روستاهای استان بوشهر احداث می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در زمان حاضر یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در روستاهای استان بوشهر ساخته می‌شود.

جواد حق شناس در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های بنیاد مسکن در استان بوشهر افزود: ساخت مسکن ویژه محرومان از برنامه‌های مهم و اولویت دار این نهاد است که به صورت جدی پی‌گیری می‌شود.

وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده ۳۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان نیز وام کم بهره برای ساخت هر واحد مسکن محرومان پرداخت می‌شود.

حق‌شناس در خصوص طرح اقدام ملی مسکن گفت: در زمان حاضر عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف کشور از جمله استان بوشهر آغاز شده است.

وی ادامه داد: قرار است ۲هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در استان بوشهر احداث شود.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تامین آورده ۴۰ میلیون تومانی از سوی متقاضیان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ضروری است.

استاندار بوشهر با اشاره به ساخت و تحویل یک‌ هزار واحد مسکونی محرومان در استان برضرورت سرعت بخشی در ساخت مسکن در قالب‌های مختلف از جمله طرح اقدام ملی مسکن تاکید کرد.

عبدالکریم گراوند اظهار کرد: بنیاد مسکن در ساخت واحدهای مسکونی با کیفیت تاکنون موفق عمل کرده است.

وی با تاکید بر مشارکت بانک‌ها در تامین نقدینگی واحدهای مسکونی از طریق پرداخت تسهیلات و وام‌های تعیین شده افزود: بانک‌ها باید نقش خود را در ساخت واحدهای مسکونی پررنگ‌تر کنند چون ساخت مسکن بدون مشارکت بانک‌ها امکان‌پذیر نیست.

گراوند بیان کرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن با مشارکت راه و شهرسازی استان بوشهر اقدامات و طرح‌های مهمی در شهرهای استان بوشهر انجام داده است.

وی افزود: بنیاد مسکن استان بوشهر در اجرای طرح عمران روستایی طرح‌های مطلوب و مهمی در استان اجرا کرده و در این راستا ساحل‌سازی مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۹۸۶ واحد مسکن محرومان در استان در دست اجراست که ۷۰ درصد این واحدهای مسکونی ساخته و تحویل و مابقی نیز تا نیمه نخست سال آینده تحویل می‌شود.

حمید حیدری‌ بریدی افزود: علاوه بر آن، ساخت یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان نیز در دستور کار قرار گرفته که در روستاهای استان با پرداخت تسهیلات بانکی ۵۰ میلیون تومانی و کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: از سهمیه ۲هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن که به بنیاد مسکن استان بوشهر ابلاغ شده در زمان حاضر عملیات اجرایی ۴۸۵ واحد آغاز شده است.

Print Friendly, PDF & Email