۱۵۱ میلیارد تومان برای طرح های عمران روستایی استان بوشهر تخصیص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از تصویب ۱۵۱ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمران روستایی استان خبر داد و گفت: این بودجه از محل اعتبارات ملی، تملک دارایی و سرمایه‌‌ای استان و شرکت ملی نفت اختصاص یافته است.

حمید حیدری‌بریدی با تاکید بر توسعه عمران روستایی اظهار داشت: در راستای ایجاد زمینه‌های توسعه و عمران روستاها بر اساس شرایط مناطق طرح‌های مورد نیاز تدوین و اجرایی می‌شود.

وی، اجرای طرح‌های هادی روستایی، اصلاح شبکه معابر، توسعه فضاهای سبز، ساخت سیل‌بند، پل و دیگر طرح‌های عمران روستایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امسال طرح هادی در ۱۳۰ روستای استان با اعتبار ۱۸۶ میلیارد ریال اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به احداث زمین چمن مینی فوتبال در روستاها خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح ۱۵۱ زمین چمن در روستاهای استان بوشهر احداث و به جوانان و ورزشکاران تحویل شد.

حیدری هزینه اجرای این طرح را ۲۷۰ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: با اجرای این طرح ۱۸۱ هزار مترمربع به فضای ورزشی روستاهای استان بوشهر افزوده شد.

وی از افزایش مساحت اماکن ورزشی در روستاها از ۱۱۳ هزار متر مربع به ۲۹۴ هزار متر مربع خبر داد و افزود: سرانه فضای ورزشی در روستاهای استان بوشهر با رشد ۱۵۷ درصدی به ۹ دهم مترمربع رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه ۱۵ طرح زمین چمن مصنوعی در روستاها در حال اجرا است گفت: این پروژه‌ها در روستاهای کمتر از ۵۰۰ نفر جمعیت با اعتبار ۶۷ میلیارد ریال در دست اجرا است.

حیدری، با اشاره به ساخت بوستان امید روستایی خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح ۲۶۲ بوستان روستایی در مساحت ۵۴۶ هزار مترمربع و با اعتبار ۳۵۴ میلیارد ریال ساخته شد.

وی، احداث سینمای روباز، اسفالت معابر و زمین‌های والیبال در روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: طرح اعتبارات عمرانی مناطق نفت خیز برای افزایش برخورداری روستاها از طرح هادی اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه در سه سال گذشته ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی مناطق نفت‌خیر به استان اختصاص یافت گفت: امسال از این محل، ۴۹۵ میلیارد ریال مصوب شده است.

حیدری از تصویب ۱۵۱ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمران روستایی استان خبر داد و بیان کرد: این بودجه از محل اعتبارات ملی، تملک دارایی و سرمایه‌ای استان و شرکت ملی نفت اختصاص یافته است.

وی، با بیان اینکه از اعتبار یاد شده ۶۵۴ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات ملی تامین شده است خاطرنشان کرد: ۱۸۶ میلیارد ریال از محل بودجه استانی و ۶۷۶ میلیارد ریال هم از اعتبارات شرکت ملی نفت تامین شده است.

Print Friendly, PDF & Email