۲۰۰ بوستان روستایی استان بوشهر آماده بهره‌برداری شد

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ۲۰۰ بوستان روستایی با ۵۰۰ هزار متر مربع مساحت……

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ۲۰۰ بوستان روستایی با ۵۰۰ هزار متر مربع مساحت در روستاهای استان بوشهر تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری در گفتگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه توسعه عمران روستایی یکی از برنامه‌های با اولویت بنیاد مسکن است اظهار داشت: طرح‌های مهم زیربنایی، بهداشت، درمان و راهسازی روستایی در قالب عمران روستایی اجرا می‌شود و طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها از اولویت ویژه‌ای برخوردار است. وی اجرای طرح‌های هادی روستایی را با هدف حفظ ماندگاری جمعیت روستایی، ارتقای شاخص‌های بهداشت عمومی، بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و محیطی، ایجاد بستر مناسب در روند توسعه پایدار روستاها ایجاد خواهد نمود و زمینه لازم برای مشارکت فعال مردم در توسعه و عمران روستاها را به دنبال خواهد داشت.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر طرح‌های هادی را سندی برای توسعه روستاها خواند و گفت: کنترل و هدایت ساخت و ساز، بهبود عبور و مرور و اصلاح شبکه معابر، افزایش بهداشت عمومی روستا و ساماندهی مراکز محله و افزایش تعاملات اجتماعی براساس این طرح انجام می‌شود.
وی از اجرای بوستان روستایی با تجهیزات کامل در روستاهای استان بوشهر خبرداد و افزود: این طرح در بیش از ۴۰۰ روستای استان بوشهر اجراء شده که روند اجرایی ۲۰۰ بوستان روستایی با ۵۰۰ هزارمترمربع مساحت، تکمیل و آماده بهره برداری شد. بوستان‌های یاد شده دارای سینمای روباز، فضای آمفی تئاتر و چند منظوره برای اجرای مراسمات، زمین والیبال، زمین بازی کودکان با تجهیزات تفریحی و فضای سبز با اعتبار۳۵۰ میلیارد ریال احداث شده است.

حیدری با بیان اینکه به ازاء هر نفر جمعیت روستایی استان بوشهر ۳ مترمربع بوستان ایجاد می‌شود افزود: ۲۰۰ بوستان روستایی دیگر  در دست اجراء است که این پروژه‌ها امسال تکمیل و مورد استفاده روستائیان استان بوشهر قرار می‌‌گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

One comment

  1. روابط عمومی بنیاد مسکن

    جوابیه فرد ناشناس: پیام جنابعالی جهت پیگیری به مدیرکل بنیاد مسکن استان ارسال خواهد شد. قمری – روابط عمومی بنیادمسکن استان