۲۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل‌زدگان استان بوشهر پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از آغاز بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیل آذرماه خبرداد و گفت: در این راستا تاکنون۲۰ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای بازسازی ۴۶۷ واحد مسکونی در استان پرداخت شده است.

حمید حیدری‌بریدی، با اشاره به سیل آذر ماه در شهرستان‌های دشتستان، دیلم، گناوه و تنگستان اظهار داشت: پس از وقوع این حادثه نیروهای جهادی برای بهبود وضعیت زندگی آسیب دیدگان به نقاط مختلف سیل‌زده استان بوشهر اعزام شدند و خدمات اولیه ارائه کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر رفع آبگرفتگی در منازل، خیابان‌ها، معابر، پاکسازی نقاط آبگرفته، خدمات‌رسانی معیشتی، کالایی و تشکیل پروانه برای ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیده را از برنامه‌های ۱٫۵ ماه گذشته دانست.

وی، به عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در بازسازی مناطق سیل‌زده آذرماه تاکنون پرداخت و بیان کرد: در این راستا سهمیه احداثی ۶۲۱ واحد و تعمیراتی ۷۶۷ واحدمسکونی خسارت دیده از سیل در شهرستان‌های دشتستان، دیلم، گناوه و تنگستان تعیین شد.

حیدری با بیان اینکه در مجموع یک‌هزار و ۳۸۸ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل آذرماه در استان بوشهر بازسازی و تعمیر می‌شود خاطر نشان کرد: تاکنون عملیات آواربرداری ۸۲ واحد مسکونی در دشتستان، دیلم و گناوه انجام شده و در این راستا پی‌کنی برای ساخت ۱۴۵ واحد مسکونی آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به عملیات، آرماتوربندی ۹۰ واحد مسکونی تصریح کرد: عملیات بتن‌ریزی فونداسیون برای ساخت ۳۵ واحد مسکونی انجام و در راستای بازسازی این واحدهای مسکونی دیوار چینی آنها آغاز شده است.

وی با اشاره به آغاز تعمیرات ۴۳۷ واحد مسکونی سیل‌زده در شهرها و روستاهای دشتستان، گناوه و دیلم گفت: تعمیرات برخی از واحدهای مسکونی سیل‌زده به اتمام رسیده و ارائه خدمات لازم در این راستا ادامه دارد.

۲۸۲میلیارد تومان برای رسیدگی به مناطق سیل‌زده استان بوشهر تصویب شد

حیدری از پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل آذر ماه امسال در شهرها و روستاهای یاد شده خبر داد و بیان کرد: در این راستا تاکنون۲۰ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای بازسازی ۴۱۵ واحد مسکونی در دشتستان، گناوه، دیلم و تنگستان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر پرداخت کمک بلاعوض ۲۰ میلیون تومانی برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری، ۱۵ میلیون تومانی برای اماکن روستایی و تجاری را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا برای تامین لوازم زندگی و معیشتی۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۳۶٫۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان و خسارت دیدگان در شهرها و روستاهای استان پرداخت می‌شود تصریح کرد: برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری ۱۰۰ میلیون و روستایی ۸۰ میلیون و برای تعمیرات واحدها ۳۰ میلیون تومان وام کم‌بهره ۱۵ ساله پرداخت می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email