۲۵۰۰ روستایی استان بوشهر تسهیلات کم‌ بهره مسکن روستایی دریافت می‌کنند

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: توزیع تسهیلات کم‌بهره مسکن روستایی ۱۵ میلیون تومانی……

به گزارش روابط عمومی سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: توزیع تسهیلات کم‌ بهره مسکن روستایی ۱۵ میلیون تومانی آغاز شده داست که در این راستا ۲ هزار ۵۰۰ خانوار روستایی از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.
حیدری‌بریدی در یک گفت‌ وگو اختصاصی با خبرنگار تسنیم اظهارکرد طرح نوسازی و بهسازی روستاها یکی از طرح‌های مهم بنیاد مسکن است که با اجرای این طرح تلاش می‌شود ضمن نوسازی و بهسازی این واحدها، مسکن‌های روستایی را در مقابل بحران‌های مختلف مقاوم سازی شود. سقف وام مسکن روستایی از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته و نرخ این تسهیلات ۴ درصد می باشد.
سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهرگفت این تسهیلات در استان بوشهر آغاز شده وامسال ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان بوشهر از تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی برخوردار می‌شوند.
حیدری خاطرنشان کرد از اساسی‌ترین اهداف طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، تلاش در بهینه سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی، احداث مسکن مقاوم و بادوام روستایی و تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی است. وی با اشاره به شرایط ساخت مسکن روستایی افزود متقاضیانی که قصد تخریب و نوسازی واحد قدیمی خود را دارند، می‌توانند از این وام استفاده کنند. سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر اضافه کرد سفته زنجیره‌ای، سند و حساب یارانه‌ای مردم می‌تواند در این طرح برای ساخت مسکن در مناطق روستایی استان به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار بگیرد.

IMG_5602

Print Friendly, PDF & Email