آخرین خبرها

۳۰ درصد واحدهای مسکن روستایی شهرستان جم مقاوم‌سازی شده است

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: از مجموع هفت هزار و ۸۲۶ واحد مسکونی در روستاهای شهرستان جم تاکنون دو هزار و ۲۹۶ واحد مقاوم‌سازی شده است.

حمید حیدری‌بریدی در نشست با مسئولان شهرستان جم اظهار داشت: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی از ۲۱ مهرماه در ۱۶ روستای شهرستان جم اجرایی می‌شود.

وی خواستار اطلاع‌رسانی مناسب در مورد اجرای این طرح به مردم شد و بیان کرد: باید با برگزاری نشست‌های خبری و هم‌فکری با ائمه جمعه و جماعات در خصوص اطلاع‌رسانی این طرح اقدامات لازم انجام شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: از مجموع هفت هزار و ۸۲۶ واحد مسکونی در روستاهای شهرستان جم تاکنون دو هزار و ۲۹۶ واحد مقاوم‌سازی شده و پنج هزار و ۵۳۰ واحد غیرمقاوم است.

حیدری‌بریدی بیان کرد: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت شهرستان جم شامل مسکن مهر و مسکن روستایی پنج هزار و ۹۳۱ واحد شهری وجود دارد که هزار و ۴۲۴ واحد مقاوم‌سازی شده و چهار هزار و ۵۰۷ واحد غیرمقاوم است.

وی بیان کرد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی با هدف شناخت تغییرات ایجاد شده در واحدهای مسکونی بهسازی شده و شناخت عمومی روستا و واحدهای مسکونی روستایی انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی برای توسعه و عمران مناطق روستایی و … از اهداف این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: از ۷۴ هزار و ۲۳۴ واحد روستایی استان بوشهر تاکنون ۳۸ درصد آن بازسازی و مقاوم سازی شده است و ۴۵ هزار و ۷۵۸ واحد مسکونی غیرمقاوم در استان بوشهر وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email