۴۵ هزار واحد مسکونی روستایی در استان بوشهر مقاوم سازی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در زمان حاضر از ۷۷ هزار و ۵۸۹ واحد مسکونی ۴۵ هزار واحد در این استان مقاوم سازی شده است.

علیرضا مقدم در نشست شورای مسکن استان بوشهر افزود: براساس آمارها این استان با ۵۸ درصد مقاوم سازی بعد از استان‌های کرمانشاه و قزوین با ۷۱ درصد، لرستان با ۸۰ درصد و کرمان با ۶۲ درصد به عنوان استان پنجم کشور در بحث مقاوم سازی مطرح است.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی و همت شورای مسکن استان بوشهر قرار است در یک برنامه چهارساله با مقاوم سازی سالانه سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی، مقاوم سازی مسکن روستایی در استان بوشهر به ۸۰ درصد برسد.

مقدم بیان کرد: شهرستان جم با ۷۸ درصد مقاوم سازی در استان بوشهر پیشرو و شهرستان‌های کنگان، دیلم، گناوه و دشتی وضعیت متوسط و عسلویه، دیر، تنگستان و دشتستان از نُرم استانی پایین‌تر و بوشهر به نسبت جمعیت روستایی و تعداد واحدهای مسکونی نزدیک به میانگین است.

مقدم اظهار کرد: همچنین در زمینه جذب تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی نیز استان بوشهر امروز بعد از استان‌های سمنان، زنجان، سیستان و بلوچستان به عنوان استان چهارم کشور مطرح است.

وی ادامه داد: براین اساس ۲هزار و ۱۸۰ واحد مسکونی در استان بوشهر به بانک‌ها معرفی و از این شمار یکهزار و ۴۴۲ واحد مسکونی نیز به مرحله انعقاد قرارداد رسیده اند.

مقدم بر ضرورت همکاری بیشتر بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات و روان سازی کار در بخش تضمین‌های بانکی تاکید کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در زمان حاضر از ۶۷۸ واحد مسکونی احداثی برای قشرهای کم درآمد در این استان تاکنون ۳۳۴ واحد واگذار و مابقی نیز در دست اجرا است.

وی در باره نهضت ملی جهش تولید مسکن بیان کرد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر ۲۵هزار و ۴۰۵ نفر به عنوان متقاضیان موثر ثبت نام و تاکنون یکهزار و ۲۷۹ نفر از این تعداد پالایش و موفق به پرداخت ۴۰ میلیون تومان شده اند.

مقدم اضافه کرد: همچنین تاکنون ۵۶۷ قطعه زمین نیز با پی‌گیری‌های انجام شده تامین که ظرفیت طراحی به طور تقریبی سه هزار و ۷۶ واحد انجام و مشکلی در زمینه تامین زمین وجود ندارد.

وی برضرورت همکاری شهرداری‌های استان بوشهر در زمینه تهیه دستور نقشه و همکاری دستگاه‌های خدمات زیربنایی و دادن امتیاز موقت بدون دریافت هزینه تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email