۵۰ هزار نفر از بوشهری‌ها در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از ثبت‌نام ۵۰ هزار نفر در طرح جهش تولید مسکن خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۸۶۵ نفر از متقاضیان هر کدام ۴۰ میلیون تومان واریز کرده‌اند.

محمد هادی رستمیان در جلسه شورای تأمین مسکن استان بوشهر با اشاره به اجرا شدن طرح جهش تولید مسکن در شهرها و روستاهای استان بوشهر اظهار داشت: در طرح ملی جهش مسکن که یکی از برنامه‌های محوری دولت است بر اساس برنامه تدوین شده واحدهای مسکونی ساخته می‌شود.

وی ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در طول ۴ سال در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: سهم سالانه این استان ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر به نحوه واگذاری زمین برای ساخت واحدهای مسکونی پرداخت و تصریح کرد: بر اساس قانون جهش تولید و تأمین مسکن، چنانچه اراضی برای ساخت مسکن از سوی مؤسسات دولتی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها معرفی و واگذار نشود، ثبت اسناد و املاک کشور می‌تواند یک‌طرفه سند را به نام سازمان راه و شهرسازی صادر کند.

رستمیان تأمین مسکن را به‌عنوان برنامه محوری دولت و دغدغه اصلی تیم مدیریتی استان دانست و تصریح کرد: بر همین اساس تفسیر بخشنامه‌ها و عدم همکاری در تأمین زمین‌های مورد نیاز پذیرفتنی نیست.

وی با تأکید بر همکاری ادارات در واگذاری زمین برای تسریع در اجرا طرح جهش تولید مسکن تصریح کرد: زمین‌های مازاد ادارات استان بوشهر سریع‌تر در اختیار دولت برای اجرا پروژه‌های ساخت واحدهای مسکونی قرار گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر در استان در طرح جهش تولید مسکن ثبت‌نام کرده‌اند خاطر نشان کرد: از ابتدای طرح جهش تولید مسکن تعداد ۴۹ هزار و ۳۸۶ نفر در استان به‌عنوان متقاضی در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

رستمیان از پایش متقاضیان ثبت‌نام شده خبر داد و بیان کرد: از ۴۹ هزار و ۳۸۶ متقاضی در طرح جهش تولید مسکن تاکنون ۲۲ هزار و ۹۷۶ نفر از آنان پالایش شده و یک هزار و ۸۶۵ نفر از متقاضیان هر کدام ۴۰ میلیون تومان واریز کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email