۵۳ کیلومتر معابر روستایی دشتستان آسفالت شد

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به آسفالت ۵۳ کیلومتر معابر روستایی ۴۲ روستای دشتستان بیان کرد: این طرح با اعتبار ۲۷۵ میلیارد ریال اجرا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۰۰ درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ علیرضا مقدم، از تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال برای ایمن‌سازی روستاهای استان برابر سیل خبر داد و گفت با این اعتبار از محل مصوبات سفر رئیس جمهور، ۱۶ روستا در برابر سیل ایمن‌سازی شد.

علیرضا مقدم با اشاره به توسعه طرح‌های عمرانی در روستاها اظهار داشت: در یکسال گذشته ۱٫۵ میلیون متر مربع معابر روستایی استان بوشهر با مشارکت دهیاری‌ها آسفالت شده است.

وی اعتبار اجرا طرح یاد شده را ۹۴۶ میلیارد ریال دانست و با اشاره به اجرا طرح‌های آسفالت معابر روستایی در دشتستان خاطر نشان کرد: در یکسال گذشته از محل قیر رایگان با مشارکت دهیاری‌ها ۴۲ روستای دشتستان به مساحت ۴۲۵ هزار متر مربع معابر ۴۲ روستای دشتستان آسفالت شده است.

مقدم از تکمیل زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در شش روستای دشتستان خبر داد و تصریح کرد: این طرح با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال اجرا شده است.

وی مساحت اجرا طرح زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در شش روستا دشتستان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: این طرح به مساحت ۷ هزار و ۲۰۰ متر مربع اعتبارات از محل شرکت ملی نفت ایران، تملک دارایی و سرمایه‌ای دشتستان تأمین اعتبار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اجرا طرح هادی در ۷ روستای دشتستان بیان کرد: این طرح‌ها با اعتبارات ۳۵ میلیارد ریال اجرا شده است.

مقدم ایمن‌سازی روستاها در برابر سیل را از دیگر طرح‌ها اعلام و اضافه کرد: در یکسال گذشته ۱۶ روستای استان بوشهر در برابر سیل با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال ایمن‌سازی شده است.

وی اعتبار تخصیصی این طرح را از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر ذکر کرد و گفت: در این راستا بازنگری طرح هادی در ۷۱ روستا تهیه و تقویت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از اجرا طرح هدف گردشگری در روستای استان بوشهر خبر داد و افزود: طرح هدف گردشگری روستایی در ۳ روستای نی‌نیزک دشتستان، هاله عسلویه و کشی تنگستان تهیه و تصویب شده است.

Print Friendly, PDF & Email