۶ هزار و ۷۳۰ واحد مسکونی در تنگستان مقاوم سازی نشده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ۱۴هزار و ۹۲۲ واحد مسکونی روستایی در روستاهای تنگستان این استان وجود دارد که ۶هزار و ۷۳۰ واحد از آنها نیازمند مقاوم سازی هستند.

علیرضا مقدم در نشست با مردم روستاهای “آهک” و “بریکان” شهرستان تنگستان افزود: در زمان حاضر ۵۵ درصد واحدهای مسکونی شهرستان تنگستان مقاوم سازی شده و هنوز ۴۵ درصد دیگر زیر پوشش طرح مقاوم سازی قرار نگرفته و از استانداردهای لازم برخوردار نیستند.

وی بیان کرد: از ۷۴هزار و ۱۱ واحد مسکونی روستایی در استان بوشهر ۳۱هزار و ۲۱۵ واحد غیر مقاوم هستند که مقاوم سازی درصد بیشتری از این خانه‌های روستایی از اولویت‌های بنیاد مسکن است.

مقدم درباره طرح مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: تدارک چنین طرح ارزشمندی از سوی مسئولان در راستای روان سازی نوسازی مسکن روستایی است و اقدام مردم و همکاری بانک‌ها برای اجرای این طرح ضروری است.

وی اضافه کرد: زلزله در جای جای کشور امکان وقوع دارد و چنانچه یک نفر هم در زلزله‌‏ای کشته شود زیاد است از این رو باید همگان برای سرعت‌بخشی در روند نوسازی واحدهای مسکونی روستائیان تلاش کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: میزان تسهیلات بانکی پیش‌بینی شده برای مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن روستایی برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان وام کم بهره و ۳۰ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: اولویت بنیاد مسکن امروز توجیه، تشویق و ترغیب روستانشینان به استفاده از تسهیلات طرح مقاوم سازی است.

Print Friendly, PDF & Email