۱۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات بنیاد مسکن برای تکمیل ساخت وساز در مناطق زلزله زده دشتی

در آستانه سومین سالروز زلزله دلخراش بخش شُنبه و طسوج، نماینده مردم دشتی وتنگستان از پرداخت تسهیلات بلاعوض……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی پورفاطمی در گفتگو با «خلیج فارس» گفت: با پیگیری های انجام شده، تسهیلات بلاعوض برای دیوارکشی و تکمیل ساخت منازل زلزله زده گان بخش شُنبه و طسوج قطعی شده است. وی افزود: در پی زلزله دلخراش بخش شُنبه و طسوج در فروردین ماه سال ۹۲، تسهیلات ساخت واحد مسکونی به حادثه دیدگان پرداخت شد، ولی این اعتبارات کفاف تکمیل بناهای مسکونی اهالی منطقه را نداده و عملاً بخشی از منازل جدید ناقص یا بدون دیوارکشی مانده است.
وی اظهارداشت: در جریان حضور دکتر نوبخت، معاون برنامه ریزی رئیس جمهور در مراسم اولین سالگرد جان باختگان زلزله شُنبه و طسوج، قول اعتباری بصورت بلاعوض برای تکمیل ساخت و سازهای مردم از وی گرفتیم که با پیگیری های به عمل آمده، خوشبختانه ابلاغیه پرداخت آن صادر شد.
پورفاطمی بیان کرد: براین اساس ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت بلاعوض جهت تکمیل دیوارکشی منازل زلزله زدگان شُنبه و طسوج تخصیص یافته که نحوه توزیع آن برعهده مسئولان می باشد.
نماینده دشتی و تنگستان افزود: همچنین تخصیص ۲۰ میلیارد ریال با دستور دکتر نوبخت به منظور تکمیل زیرساخت های عمرانی بخش شُنبه و طسوج از محل اعتبارات ملی نهایی شده و بزودی ابلاغیه آن در اختیار استان قرار می گیرد که انتظار می رود منجر به کاهش آلام زلزله زدگان و بهبود شرایط محیطی این منطقه شود.

IMG_2765IMG_2765

Print Friendly, PDF & Email