۱۶۰۰ خانه دربخش زلزله زده شُنبه بوشهر بازسازی شد

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتی استان بوشهر گفت: پس از زلزله ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۲ در بخش شنبه و طسوج این شهرستان تاکنون یکهزارو ۶۰۰ واحد مسکونی در منطقه بازسازی شده است……

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتی استان بوشهر گفت: پس از زلزله ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۲ در بخش شنبه و طسوج این شهرستان تاکنون یکهزارو ۶۰۰ واحد مسکونی در منطقه بازسازی شده است.
مهندس صالحی روز چهارشنبه در سالروز وقوع زلزله بخش شُنبه و طسوج شهرستان دشتی در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس آخرین برآورد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بر اثر این زلزله در ۲ شهر شنبه، کاکی و ۲۳ روستای شهرستان دشتی یکهزارو ۱۹۵ واحد مسکونی بطور کامل تخریب شد و ۹۵۶ واحد مسکونی آسیب دید.
وی اضافه کرد: با تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همکاری و همیاری سایر ادارات و نهادهای شهرستان دشتی، شوراهای اسلامی، شهرداران و دهیاران مناطق زلزله زده یکهزارو ۶۰۰ واحد مسکونی بطور ۱۰۰ درصد بازسازی و تحویل مردم شد.
وی بیان کرد: برای بازسازی هر واحد مسکونی ۲۹۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت و کمک بلاعوض دولت هزینه شد.
صالحی ادامه داد: بعد از زلزله بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع از معابر، کوچه ها و خیابان های روستاها و شهر شنبه بهسازی و آسفالت شد که سبب بهبود وضعیت حمل و نقل و رفاه مردم و تغییر اساسی مبلمان این مناطق شده است.
وی افزود: برای بهسازی و آسفالت معابر مناطق زلزله زده دشتی ۶۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
صالحی بیان کرد: تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد واحد های مسکونی در شهر و روستاهای زلزله زده بخش شنبه به دلیل مهاجرت مالکان آنها تکمیل نشده است.
زلزله‌ ۶.۱ ریشتری روز ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۲ در بخش شنبه و طسوج از توابع شهرستان دشتی را لرزاند که در این حادثه ۳۷ نفر جان خود را از دست دادند.
بخش شنبه و طسوج با ۱۰ هزار نفر جمعیت در ۱۳۵ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

Print Friendly, PDF & Email