۲۵۰۰ واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مدیرکل بنیاد مسکن استان درگفتگو با……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مدیرکل بنیاد مسکن استان درگفتگو با خبرگزاری ایرنا، گفت: در حوزه مسکن شهری در سال جاری احداث ۶۰۰ واحد در برنامه گنجانده شده است که عملیات اجرایی ۳۰۰ واحد آن آغاز شده و با پیشرفت ۴۵ درصد در دست اجرا می باشد.
وی اضافه کرد: تکمیل و استفاده از واحدهای در دست اجرا تا تیرماه سال آینده خواهد بود و عملیات اجرایی واحدهای مانده با ارائه تسهیلات لازم آغاز خواهد شد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان اظهارداشت: در حوزه عمران روستایی از حیث اعتبارات، عملیات اجرایی و تعداد پروژه ها رتبه اول کشور را به دست آورده ایم. وی با اشاره به اعتبار۴۵۰میلیارد ریالی سال گذشته در حوزه عمران روستایی این بنیاد از رتبه ۲۸ به رتبه ۱۳ کشوری ارتقا ودر جایگاه مطلوبی قرار گرفته است.
حیدری گفت: از سال گذشته عملیات اجرایی ۹۲ واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول در روستاها آغاز شده است که برای هرکدام از این واحدها ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات روستایی تعلق گرفته است.
وی ادامه داد: تا پایان سال جاری ۲۵۰۰ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان مقاوم سازی می شود. همچنین ازاحداث بوستان های روستایی به عنوان بزرگترین و مهم ترین پروژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اشاره کرد و بیان کرد در استانهای دیگر الگوبرداری می شود وافزود  در سال جاری با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک سه هزار اماکن روستایی سنددار خواهند شد.
photo_2016-12-08_22-48-30

Print Friendly, PDF & Email