۳۸ هزار واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم در استان بوشهر

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ۳۸ هزار واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم در این استان شناسایی شده است که تا سال ۱۴۰۶ تعداد واحدهای مقاوم سازی روستایی استان بوشهر به ۷۰ درصد خواهد رسید.

سالار عبداللهی تصریح کرد: بر این اساس تا پایان برنامه ششم توسعه با اختصاص سالانه ۲۵۰۰ واحد مسکونی در استان افزون بر ۵۱ هزار واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان بوشهر مقاوم سازی می‌شود.

عبداللهی با بیان اینکه برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی ۱۸ میلیون تومان وام با نرخ سود ۴ درصد پرداخت می‌شود گفت: منازل روستایی در نوار مرزی و ساحلی ۲۰ میلیون تومان و سایر نقاط روستایی ۱۸ میلیون تومان وام کم بهره و بخشی هم به صورت بلاعوض برای مقاوم سازی منازل روستایی دریافت می‌کنند.

سالار عبداللهی با اشاره به اجرای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی اظهار داشت: به منظور ارتقاء سطح ایمنی، بهداشت و رفاه روستائیان، بنیاد مسکن طرح بهسازی مسکن روستایی را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۳۸۳ بیش از ۷ هزار واحد مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم سازی شد گفت: با توجه به استقبال روستائیان به منظور ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۴ طرحی با عنوان طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی اجرایی شد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان بوشهر مقاوم سازی سالانه تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این طرح در قالب تسهیلات بانکی ارزان قیمت ساخت مسکن ابلاغ که سهم استان بوشهر به طور متوسط سالیانه ۲۵۰۰ واحد مسکونی تعیین شد.

عبداللهی با بیان اینکه از تعداد ۷۴ هزار و ۲۳۴ واحد مسکونی روستایی در ۸۲۳ روستا و آبادی استان بوشهر تاکنون تعداد ۳۵ هزار و ۴۹۷ واحد مقاوم سازی شده گفت: با تحقق این مهم تاکنون ۴۷ درصد مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت استان بوشهر مقاوم سازی شده است.

Print Friendly, PDF & Email