آخرین خبرها

۴۴میلیاردتومان اعتبار پیشنهادی بنیادمسکن برای بازسازی مناطق زلزله زده دشتستان

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیادمسکن استان بوشهر اعتبار پیشنهادی برای بازسازی مناطق زلزله زده دشتستان را….

  معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیادمسکن استان بوشهر اعتبار پیشنهادی برای بازسازی مناطق زلزله زده دشتستان را ۴۴ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: قرار است پس از ارزیابی نهایی کلیه واحدهای خسارت دیده در پایان این هفته، موضوع در جلسه هفته آینده هیات دولت مطرح و برآورد نهایی خسارت اعلام شود.

سالار عبدالهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود: زلزله پنجشنبه شب گذشته در بخش مرکزی برازجان رخ داد و در این زلزله ۵ شهر و ۴۸ روستا دچار آسیب و خسارت شد.

وی شهرهای برازجان، سعد آباد و تنگه ارم، آبپخش و دالکی را ۵ شهر آسیب دیده از زلزله اخیر عنوان کرد و افزود: ۱۲ تیم کارشناسی با تجمیع ۲۵ کارشناس خبره از سطح استان به تمام مناطق شهری و روستایی گسیل شدند و در حال انجام بررسی های کارشناسی هستند.

به گفته عبدالهی تاکنون ۳ هزار و ۱۲۸ واحد مسکونی و تجاری در قالب احداث و تعمیر کارشناسی اولیه شده که از این تعداد ۶۴۴ واحد مربوط به بخش شهری و دو هزار و ۴۸۴ واحد مربوط به بخش روستا می شود.

وی با بیان این که کار کارشناسی اولیه این واحدها تا پایان هفته جاری به اتمام می رسد، افزود: بر اساس برآورد اولیه یک هزار و ۵۱ واحد مسکونی کاملا تخریب شده و باید کار احداث این واحدها از صفر آغاز شود و یک هزار و ۲۵۱ واحد نیز تعمیری هستند و باید تعمیرات سازه ای و غیر سازه ای برای مقاوم سازی این واحدها صورت گیرد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن بوشهر خاطرنشان کرد تاکنون کارشناسی اولیه ۸۲۶ واحد تجاری و اماکن عمومی انجام شده است.

وی افزود: در شب اول حادثه، یک تیم مدیریت بحران و اکیب ماشین آلات به منطقه گسیل کردیم و کار بازگشایی معابر در ساعات اولیه پس از وقوع حادثه انجام شد و با همکاری دستگاههای اجرایی و راه وشهرسازی کلیه کارشناسی فنی برای تعیین میزان خسارت وارده نیز صورت گرفت.

وی افزود: برای بازسازی مناطق آسیب دیده، کلیه محاسبات سازه ای طبق مقررات ملی ساختمانها و الزامات فنی و ضوابط لرزه ای توسط مهندسین طراح و معمار و بر اساس اصول ایمنی انجام خواهد شد.

عبدالهی یاداور شد: واحدهای مسکونی احداثی برای بازسازی مناطق روستایی و شهری با متراژ ۸۶ متر در نظر گرفته شده است که در یک طبقه با اسکلت بنایی و با دیوار باربر احداث خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email