۴۵ درصد مسکن روستایی در استان بوشهر مقاوم‌سازی شده است

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در دیدار حیدری- مدیرکل بنیاد مسکن استان با مدیرکل……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در دیدار حیدری- مدیرکل بنیاد مسکن استان با مدیرکل کمیته امداد گفت: بر اساس برنامه‌ تدوین شده، باید تا سال ۱۴۰۶، ۷۵ درصد خانه های روستایی مقاوم‌سازی می شوند. و تا امسال این سطح در استان بوشهر به ۴۵ درصد رسیده است در حالی که مقیاس کشوری تاکنون زیر ۴۰ درصد بوده است.
حیدری، ضمن تبریک روز ملی روستا، اظهار داشت: بنیاد مسکن در راستای توسعه روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزارنفر جمعیت در زمینه احداث و مقاوم‌سازی ابنیه تلاش می‌کند و این نشان‌دهنده روحیه انقلابی نهاد یادگار حضرت امام راحل(ره) است. بنیاد مسکن به دنبال جذب مشارکت خیرین برای ساخت مسکن جهت اقشار کم درآمد جامعه است تا ضمن بهبود وضعیت زندگی مردم، زمینه ماندگاری در روستاها و ایجاد کسب و کار را فراهم سازد. و رسالت بنیاد مسکن رفع محرومیت از بافت‌های روستایی و حفظ فرهنگ روستاها است که بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور سالانه باید ۲۵۰۰ واحد را احداث و مقاوم‌سازی کند.
مدیرکل بنیاد مسکن یادآور شد: در سال ۹۵، اعتبارات لازم برای احداث و مقاوم‌سازی ۲ هزار و ۵۵  واحد به استان بوشهر تخصیص یافت که تاکنون یک‌هزار و ۸۹۵ متقاضی با تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی با متراژ بالای ۹۰ متر ساخته و تحویل داده شد.
حیدری گفت: در قالب یک تفاهم نامه با کمیته امداد  برای احداث مسکن مقاوم روستایی مددجویان، در سال جاری نیز ساخت ۱۵۰ واحد مسکن با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت بانکی به میزان هر واحد در نقاط مرزی ۲۰۰ میلیون ریال و سایر مکان‌ها تا ۱۸۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض کمیته امداد تا سقف ۸۰ میلیون‌ ریال برای این تعداد واحد مصوب گردید.

Print Friendly, PDF & Email