۵۰۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمران روستایی تخصیص یافت

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : برای اجرای طرح‌های عمران روستایی ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافته است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس شاملو- معاون عمران روستایی در بازدید از پروژه های شهرستان بوشهر گفت: اجرای طرح‌های هادی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در اولویت برنامه‌های بنیاد مسکن است و در اجرای این سیاست تاکنون ۱۵۰۰ طرح هادی در روستاها فعال و اجرایی شده است.
وی با اشاره به تهیه دو هزار و سیصد طرح هادی روستایی بیان کرد: اکنون شاخص برخورداری روستاها از طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار ۹۰ درصد است که تا پایان امسال به ۹۵ درصد افزایش می‌یابد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور از اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمران روستایی خبر داد و افزود: این اعتبار که تاکنون ۳۶ درصد آن تخصیص یافته است در اجرای طرح‌های مختلف عمران روستایی هزینه می‌شود.
مهندس شاملو، به صدور سند مسکن روستایی اشاره نمود و گفت: امسال بیش از ۹۵ هزار سند مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است. و همچنین از اجرایی شدن بهسازی و احیا بافت‌های با ارزش فرسوده ۱۵ نقطه در کشور که یکی از این نقاط در استان بوشهر قرار دارد خبر داد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن از واگذاری زمین برای ساخت مسکن در روستاها اظهار داشت: افرادی که در روستاها فاقد مسکن هستند و خواستار احداث سرپناه می باشند امسال ۲۰ هزار قطعه زمین به این افراد واگذار شده است. و از اجرای طرح هدف گردشگری در روستاهای مختلف کشور خبر داد و بیان کرد: طرح‌های گردشگری روستایی در ۳۶ روستا اجرایی شده که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های گردشگری روستایی در ۱۵۰ روستا اجرایی می‌شود.

IMG_20160217_165340

IMG_20160217_165138

Print Friendly, PDF & Email