۵۱۰۰ خانه در تنگستان مقاوم سازی شد

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیربنیاد مسکن تنگستان استان بوشهر گفت: همزمان با طرح مقاوم سازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ تاکنون پنج هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان مقاوم سازی شده است.

مهدی احمدی منفرد افزود: با توجه به بافت فرسوده روستایی تنگستان خانه های مقاوم سازی شده تنها معادل ۳۴ درصد مجموع واحدهای فرسوده این شهرستان است که می طلبد اعتبارات ویژه ای در این بخش هزینه شود.


وی اظهار کرد: استقبال مردم در بخش هایی از روستاهای شهرستان تنگستان از طرح مقاوم سازی مسکن روستایی ضعیف است که باید فرهنگ سازی لازم در این زمینه انجام شود.
احمدی منفرد در باره آسفالت معابر روستایی در شهرستان تنگستان بیان کرد: در سال گذشته ۱۹۷ هزار مترمربع در ۳۰ روستا با ۳۷میلیارد ریال اعتبار آسفالت شده است و انتظار می رود امسال نیز با تخصیص همین میزان سهمیه قیر بخش دیگری از معابر روستایی این شهرستان آسفالت شود.
وی در مورد صدور سند املاک روستایی گفت: با همکاری ثبت اسناد سال گذشته ۱۱۰ سند برای خانه های روستایی در شهرستان تنگستان صادر شده است.
احمدی منفرد، پرداخت ۲۵۰ فقره وام احداثی بهسازی، انجام تعمیرات ۱۵۰ واحد مسکونی روستایی، مطالعه و تجدید نظر طرح هادی ۱۲ روستا، افتتاح پنج مورد زمین چمن مصنوعی روستایی و آغاز عملیات اجرایی ۱۲ واحد مسکونی محرومان در روستای گورک خورشیدی از جمله مهمترین اقدام های انجام شده در روستاهای این شهرستان عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email