۶۵۰۰ واحد مسکونی در عالیشهر و سیراف بوشهر احداث می شود

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ نشست مشترک مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و مدیرکل بنیاد مسکن استان جهت برنامه ریزی در خصوص ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای عالیشهر و سیراف برگزار شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در این نشست افزود: عملیات اجرایی این برنامه از سال ۹۸ شروع می شود و طبق برنامه ریزی صورت گرفته ۲ هزار واحد در شهر جدید عالی شهر (شهرستان بوشهر) و چهار هزار و ۵۰۰ واحد در شهر جدید سیراف(شهرستان کنگان) ظرف مدت سه سال عملیاتی و ساخته خواهد شد.
مقاتلی ادامه داد: طبق این برنامه از ابتدای سال آینده عملیات اجرایی ۵۳۱ واحد مسکونی در شهر جدید عالی شهر آغاز می شود.
وی افزود: برای شهر جدید سیراف نیز کارهای آماده سازی محل احداث واحدهای مسکونی در دست اجراست و پیش بینی می شود در سال ۱۳۹۸ شماری از واحدهای آن احداث شود.
مقاتلی ادامه داد: احداث این واحدها به سه روش مشارکت در ساخت، آماده سازی و محله سازی ( ساخت همه خدمات روبنایی و زیربنایی به صورت کلی ) با استفاده از ظرفیت شرکت عمران و سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
مقاتلی یادآور شد: هدف اصلی از اجرای این طرح احداث مسکن برای اقشار مختلف جامعه است.
وی گفت: توجه به زیرساخت و آماده سازی قبل از شروع عملیات اجرایی واحد های مسکونی، بهینه کردن قیمت تمام شده برای اقشار مختلف جامعه، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق مشارکت با بخش خصوصی، ارائه تسهیلات رفاهی ساکنان به فراخور ساخت واحد های مسکونی و توجه به کیفیت ساخت از بارزترین مزیت های ساخت این واحد ها به شمار می رود.
در پایان نشست مدیرکل بنیاد مسکن و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن منطقه جنوب و مدیرعامل انجمن انبوه سازان استان بوشهر آمادگی خود را پس از بررسی بیشتر موضوع برای ساخت اعلام کردند.

Print Friendly, PDF & Email