۷۸ زمین مینی فوتبال در روستاهای استان بوشهر احداث می شود

در ششمین روز از دهه مبارک در آیین افتتاح زمین چمن مصنوعی ورزشی روستای اُلی شمالی شهرستان دیر با حضور دکتر سالاری……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در ششمین روز از دهه مبارک در آیین افتتاح زمین چمن مصنوعی ورزشی روستای اُلی شمالی شهرستان دیر با حضور دکتر سالاری- استاندار بوشهر، امام جمعه دیّر، فرماندار، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان، معاونین، فرماندار و مسئولین شهرستان به بهره برداری رسید.
در این آیین حیدری بیان کرد: احداث زمین مینی فوتبال روستای اُلی شمالی شهرستان دیر با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و نهصد میلیون ریال اجرا شده است و اظهار داشت: بر اساس برنامه‌های تدوین شده امسال ۷۸ زمین مینی فوتبال در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود که ۲۰ زمین آن در شهرستان دیر قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه زمین های مینی فوتبال شهرستان دیر با ۱۳ میلیارد ریال اجرا شده تصریح کرد: در اجرای زمین‌های مینی فوتبال در روستاهای استان بوشهر امسال ۱۴۸ میلیارد ریال تخصیص یافته است. و هم‌ زمان با اجرای طرح‌های ۱۵گانه امید اجتماعی ۴۴۰ پروژه بوستان روستایی در استان بوشهر با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود.
حیدری افزود:هم‌ زمان با دهه مبارک فجر بهره برداری از ۵۵ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاها آغاز می‌شود گفت: این زمین‌های ورزشی از جمله طرح‌های امید اجتماعی روستایی است که درقالب طرح ۵۰۰ در روستاهای استان اجرا شده است. و برای اجرای زمین‌های ورزشی روستایی ۱۰۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده که با بهره‌برداری از زمین‌های مینی فوتبال روستایی ۱۱۷ هزار مترمربع به سرانه ورزشی روستایی استان بوشهر افزوده می‌شود.
وی به اچرای ۴۴۰ پروژه بوستان روستایی در استان بوشهر اشاره نمود و افزود: این طرح‌ها با ۴۰۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود و تا نیمه نخست سال آینده ۳۲۷ بوستان تکمیل و ۱۱۳ بوستان دیر به امکانات ورزشی و تفریحی مجهز می‌شود.
سرپرست بنیاد مسکن استان هدف از اجرای طرح‌های امید و توسعه فضای سبز روستاها را ایجاد روستای پویا، با نشاط و شاداب دانست و بیان کرد: ایجاد فضای بازی کودکان، سالن تئاتر، تجهیزات روشنایی، زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال، زمین والیبال از جمله امکاناتی است که دربوستان‌های روستایی اجرا می‌شود.
در پایان استاندار، با ارائه لوح سپاس به مدیر بنیاد مسکن شهرستان، قدردانی نمود و به دو تیم شرکت کننده هدایایی تقدیم نمودند.

IMG_9756

IMG_9773

Print Friendly, PDF & Email