۸۲درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوارشهرستان دشتی طرح هادی دارند

امسال نیز در چهار روستای دشتی طرح هادی برای اولین بار اجرا می شود و ……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس صالحی- مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی گفت: تاکنون در ۸۲ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان طرح هادی اجرا شده است که در این روستاها بین یک تا پنج فاز طرح هادی انجام گرفته و باعث بهبود وضعیت رفاهی و تسهیل در تردد مردم همچنین تغییر اساسی در مبلمان روستایی شده است.
وی افزود: امسال نیز در چهار روستای دشتی طرح هادی برای اولین بار اجرا می شود و تعداد روستاهای این شهرستان تا پایان سال جاری، که دارای طرح هادی هستند به ۴۶ روستا معادل ۸۸ درصد کل روستاهای شهرستان می رسد. و در یک سال گذشته بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح هادی در روستاهای دشتی اختصاص یافت و به رغم کسری ۱۵میلیارد ریال، ۱۰۰ درصد طرح ها در روستاها اجرا و همه به بهره برداری رسید.
صالحی بیان داشت: بهبود وضعیت رفاهی در روستاها باعث بهبود شرایط زندگی و توزیع عادلانه رفاه عمومی در همه نقاط شهرستان و کاهش مهاجرت از روستا به شهر و در بعضی مواقع مهاجرت معکوس از شهر به روستاها شده است .
وی همچنین از توجه ویژه دولت تدبیر و امید، استاندار و فرماندار در دو سال گذشته درجهت تامین اعتبار و اجرای طرح هادی در روستاهای دشتی تقدیر کرد. و تاکید نمود در صورت تصویب و تامین اعتبار لازم، پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۵ شاهد اجرای طرح هادی درهمه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان دشتی باشیم.

IMG_6014

Print Friendly, PDF & Email