1000 واحد مسکونی ویژه نیازمندان در استان بوشهر ساخته می‌شود | بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر
آخرین خبرها

۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان در استان بوشهر ساخته می‌شود

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در استان خبرداد و گفت: یک‌هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان امسال در قالب طرح اقدام جامع در استان بوشهر ساخته و تحویل می‌شود.

 

حمید حیدری بریدی در نشست مسئولان بنیاد مسکن استان بوشهر با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس حساب ۱۰۰ امام(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر بازسازی و بهسازی مسکن شهری و روستایی اظهار داشت: در این راستا سال قبل یک‌هزار و۵۵۹ واحد مسکونی مورد توجه قرار گرفت که ۹۸ درصد این واحدها به تعداد یک‌هزار و ۵۲۴ واحد مسکونی تکمیل و تحویل شد.

وی، اعتبار اجرای طرح بازسازی و بهسازی مسکن شهری و روستایی استان بوشهر را ۳۸۸ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: از این میزان اعتبار ۲۹ میلیارد ریال از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از اجرای ۴۹۲ پروژه عمران روستایی خبر داد و بیان کرد: این پروژه با اعتبار ۱۰۳ میلیارد تومان اجرایی شده که اعتبارات آن ملی، استانی و از محل اعتبارات نفت تامین شده است.

حیدری بریدی از اجرای واحدهای مسکونی ویژه نیازمندان خبر داد و خاطر نشان کرد: از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور در قالب طرح اقدام جامع سهمیه استان بوشهر یک‌هزار واحد است که این واحدها امسال در استان بوشهر ساخته و تحویل می‌شود.

وی، اجرای ۷۷ واحد مسکونی ویژه خانوار دو معلولیت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در قالب تفاهم‌نامه‌هایی ضمن ساخت ۷۷ واحد مسکونی ویژه خانوار دو معلولیت، واحدهایی نیز ویژه طلاب حوزه علمیه و اقشار کم درآمد ساخته می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به تخصیص اعتبارات نفت برای اجرای طرح زیربنایی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تصریح کرد: برای اجرای ۵۷ پروژه ۲۰۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت تخصیص یافت که ۹۰ درصد این پروژه‌‌ها تکمیل و افتتاح شد.

حیدری ساخت زمین چمن ورزشی در روستاها و بوستان‌های امید را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: روستاهای بالای ۲۵۰ خانوار داراری زمین چمن مصنوعی هستند و ۲۵۶ بوستان عمومی در روستاها اجرا که ۱۴۱ پروژه آن تکمیل شده است.

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد