آسفالت قیررایگان در بوشهر، معادل چهارسال اجرای طرح هادی می باشد

سرپرست بنیاد مسکن گفت: توسعه طرح های هادی و بهبود وضعیت راه های روستایی را به عنوان یک اولویت مهم……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حمید حیدری بریدی- سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در گفتگو اختصاصی با خبرگزاری ایرنا گفت: توسعه طرح های هادی و بهبود وضعیت راه های روستایی را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار داده ایم. و از تأمین آسفالت رایگان برای معابر روستایی استان بوشهر خبر داد و گفت: این مهم به منظور تسریع در آسفالت خیابان ها ومعابر مناطق روستایی این استان انجام می شود و این امر با مشارکت دهیاری ها محقق خواهد شد.
حیدری گفت: طرح توسعه و آسفالت معابر روستایی با استفاده از قیر رایگان که توسط دولت در بودجه سال ۹۴ تخصیص یافته است و سهمیه بنیاد مسکن استان بوشهر ۲۳ هزار تن می باشد. که با این مقدار آسفالت حدود ۱۰۰ کیلومتر در ۲۳۰ روستا قابل اجرا خواهد بود. و در حال حاضر ۷۰ روستا با ۱۰ هزار تن قیر آسفالت آنها به پایان رسیده است. وی افزود: اجرای آسفالت قیر رایگان در استان بوشهر، معادل اجرای چهار سال طرح هادی در سال های اخیر می باشد.
سرپرست بنیاد مسکن استان در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای تفاهم نامه بنیاد مسکن مرکز، سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان در خصوص احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی ویژه معلولین و تحت پوشش سازمان بهزیستی در کشور خبر داد و بیان کرد: با پیگیری و جلسات متعدد برای معرفی و شناسایی خانواده های واجد شرایط و بهره مندی از کمک های بلاعوض در راستای اجرای تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان بهزیستی تاکنون ۷۵ خانواده دو معلول و ۶۴۰ خانواده تحت پوشش از سوی بهزیستی استان به بنیاد مسکن معرفی شده، که از این تعداد ۴۱ متقاضی به بانک های عامل معرفی و ۳۱ پرونده موفق به عقد قرارداد شده اند. وی افزود: خانوارهای واجد شرایط از تسهیلات بلاعوض ۲۰ میلیون ریال کمک حساب ۱۰۰امام(ره)، ۶۰ میلیون بهزیستی و ۱۰۰ میلیون ریال بنیاد مستضعفان و همچنین ۱۵۰ میلیون ریال از تسهیلات طرح ویژه بنیاد مسکن با بهره ۴ درصد استفاده خواهند نمود و سهمیه بنیاد مسکن استان در اجرای این تفاهم نامه۳۵۰ واحد مسکونی می باشد.

IMG_6948

Print Friendly, PDF & Email