آسیب پذیری ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی در بازدید از……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی در بازدید از طرح های بازسازی و بهسازی مسکن در شهرستان تنگستان اظهار داشت: پنج میلیون و دویست هزار واحد مسکونی روستایی در مناطق مختلف کشور در مقابل حوادث طبیعی آسیب پذیر هستند. و برای این کار برنامه ریزی گسترده ای جهت بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در مقابل زلزله و سیل  صورت گرفته است.
مهندس مهدیان از بازسازی و مقاوم سازی یک میلیون و نهصد هزار واحد مسکونی از سال۸۴ تاکنون خبر داد و افزود: سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی می شوند. این واحدها می توانند از تسهیلات کم بهره در جهت مقاوم سازی منازل روستایی خود با توجه به افزایش تسهیلات در سال جاری استفاده نمایند.
وی روند بازسازی واحدهای مسکونی در استان بوشهر را مطلوب توصیف کرد و گفت: تاکنون بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان بوشهر مقاوم سازی شده است.
در این بازدید، دکتر شهریاری- نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس، حیدری- مدیرکل بنیاد مسکن استان، فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان مهندس مهدیان را همراهی نمودند.

IMG_94420

Print Friendly, PDF & Email