آغاز عملیات اجرایی ساخت دهکده گردشگری بوشهر

همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی کلنگ عملیات اجرایی ساخت دهکده گردشگری بوشهر در ساحل این شهر آغاز شد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر عملیات ساخت دهکده گردشگری بوشهر در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور امام جمعه ، استاندار، معاونین استاندار، سرپرست بنیاد مسکن استان و جمعی از مسئولان استانی به زمین زده شد.
ابتدا حیدری بریدی سرپرست بنیاد مسکن استان ضمن تبریک دهه فجر بیان کرد پس از ابلاغ استاندار به بنیاد مسکن، فاز اول این پروژه در دستور کارقرار گرفت و با مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بصورت امانی با عملیات نقشه برداری، تجهیز کارگاه و خاکریزی محوطه پروژه آغاز گردید و امروز شاهد مراسم کلنگ زنی این پروژه خواهیم بود.
این مراسم که در ساحل بوشهر برگزار شد نماینده ولی فقیه در استان طی سخنانی نقش و اهمیت صنعت توریسم در توسعه همه جانبه استان را مهم دانست و اظهار داشت استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری دارد که باید از این ظرفیت ها بهره‌برداری کامل شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد مردم استان بوشهر نیاز جدی به مراکز تفریحی دارند، وی با قدردانی از استانداری، بنیاد مسکن و دست اندرکاران این پروژه گفت موقعیت جغرافیایی این استان، زمینه سرمایه گذاری همه بخش‌ها به ویژه صنعت توریسم را فراهم کرده است و صنعت توریسم یکی از صنایع مهم در هر منطقه و کشور محسوب می‌شود و توسعه مراکز گردشگری و تفریحی برای مردم استان بوشهر یک ضرورت است چرا که مردم این استان از نبود مراکز تفریحی رنج می‌برند.
نماینده ولی فقیه گفت نبود امکانات تفریحی برای میهمانان یک دغدغه می باشد که با طراحی‌ در ساخت دهکده گردشگری بوشهرضمن استحصال مناطق ساحلی و دریایی فضایی مناسب برای تفریح مردم که از ظرفیت دریا فراهم شده، استفاده نمائیم.
استاندار بوشهر بیان کرد دهکده گردشگری در مساحت ۱۳۰ هکتار اجرا می‌شود که مرحله نخست این دهکده گردشگری با عنوان بوستان ولایت در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار در اردیبهشت سال ۹۴ افتتاح می‌شود.
دکترسالاری تصریح کرد ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبارمصوب اجرای طرح دهکده گردشگری است که این میزان اعتبار از سه محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری ۵۰ میلیارد، از اعتبارات ارزش افزوده ۵۰ میلیارد و از اعتبارات تملک دارائی ۳۵ میلیارد ریال تأمین شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در دهکده گردشگری مشارکت دارد تصریح کرد پس از اجرای زیرساخت‌های لازم در دهکده گردشگری بوشهر، بخش خصوصی در حوزه‌های هتل‌سازی، رستوان‌سازی و واحدهای تفریحی اقامتی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
استاندار بوشهر افزود با ایجاد دهکده گردشگری یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان بوشهر در حوزه ساحلی استفاده می‌شود که زمینه‌ بهره‌برداری از بخش‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ساحل فراهم می‌شود.

IMG_5656

IMG_5658

IMG_5620

IMG_5628

IMG_5691

3

 

Print Friendly, PDF & Email