آغاز عملیات اجرایی کتابخانه عمومی شهر دوراهک

مردم شریف شهر دوراهک سال‌ها منتظر احداث کتابخانه عمومی در این شهر هستند که به یاری خداوند و تلاش مسئولین……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، عملیات اجرایی کتابخانه عمومی شهر دوراهک شهرستان دیّر بزودی آغاز می شود. در حاشیه نشست رئیس شورای اسلامی شهر دوراهک با مدیر بنیاد مسکن دیّر بیان کرد: مردم شریف شهر دوراهک سال‌ها منتظر احداث کتابخانه عمومی در این شهر هستند که به یاری خداوند و تلاش مسئولین به‌ زودی با قول‌های داده‌شده عملیات اجرایی این پروژه بسیار مهم در دوراهک آغاز می شود.

دوراهکی، راه‌اندازی کتابخانه عمومی این شهر را یکی از مطالبات جدی شهروندان برشمرد و افزود: مردم شهر دوراهک مردمانی کتاب دوست و اهل مطالعه هستند که در منازل خود کتاب‌های نفیس و ارزشمندی را نگهداری می‌کنند و با افتتاح کتابخانه عمومی این شهر شاهد تحولی بزرگ در بحث کتاب‌خوانی در شهر دوراهک خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر دوراهک، بیان کرد: باید برای رفع معضلات اجتماعی، علاوه بر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، تغییر سبک زندگی، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی نیز در بین مردم مدنظر قرار گیرد. وی با تقدیر از مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر، گفت: باید توجه ویژه و خاصی به کتابخانه‌های عمومی داشت، چرا که یکی از جاذبه‌های ماندگاری مردم در شهرها و روستاها ارائه خدمات مناسب و متنوع است که ارائه خدمات فرهنگی به‌ویژه کتابخانه عمومی یکی از همین جاذبه‌هاست.

مهندس صداقت، بیان کرد: تلاش‌ها و پیگیری‌های فرماندار شهرستان دیر و همکاری شورای اسلامی شهر دوراهک با بیان اینکه موافقت‌نامه این پروژه امضا و مشاور نیز انتخاب شده بود، کار اجرایی این پروژه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان واگذار گردید اضافه نمود: کتابخانه‌های عمومی عاملی برای توزیع متناسب و عادلانه علم و دانش روز به شمار می‌رود. عملیات اجرایی پروژه کتابخانه شهر دوراهک با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع تا ۱۵ روز آینده آغاز خواهد شد.


200-3

 

Print Friendly, PDF & Email