آمادگی بنیاد مسکن برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام مناطق زلزله زده دشتی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس مهدیان- معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس مهدیان- معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، در شورای اداری بخش شُنبه و طسوج شهرستان دشتی افزود: هنوز تعدادی واحد مسکونی نیمه تمام در سطح شهر شُنبه وجود دارد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمادگی کامل دارد تا این واحدها را بازسازی کند. و اعتبار لازم برای تکمیل واحد های مسکونی نیمه تمام در مناطق زلزله زده شهرستان دشتی استان بوشهر تأمین خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای واحدهای نیمه تمام بعد از مشخص شدن وضعیت کارشناسی واحد در صورتیکه صاحب خانه توانایی مالی نداشته و واجد شرایط تشخیص داده شود از محل حساب ۱۰۰ امام تسهیلات کم بهره و کمک بلاعوض تخصیص خواهد یافت. همچنین برای کمک به دیوارکشی واحدهای مسکونی نیز برای هر واحد مبلغ ۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت خواهد شد.
در این نشست دکتر شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، روند بازسازی مناطق زلزله زده در شهرستان دشتی را بسیار خوب و قابل تقدیر دانست. و گفت: باید به مبلمان شهری شُنبه و اجرای طرح های زیر بنایی بخش شُنبه وطسوج نیز رسیدگی شود. وی همچنین خواستار تجهیز مساجد و اماکن متبرکه بخش، ادامه تعریض جاده دسترسی به شهر شُنبه و بازسازی ساختمان اداره آب را خواستار شدند.
IMG_9236 IMG_9192

Print Friendly, PDF & Email