اتمام بازسازی واحدهای آسیب دیده در شش ماهه اول سال

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس مهدیان – معاون اموربازسازی و مسکن روستایی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس مهدیان – معاون اموربازسازی و مسکن روستایی، مهرجو فرماندار شهرستان دشتی در آئین افتتاح خانه عالم در روستای چاهگاه منطقه زلزله زده شهرشُنبه به همراه مهندس جودی- مدیرکل امور بازسازی، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان، مهندس عبدالهی، معاون بازسازی بنیاد مسکن استان و دیگر مسئولین شهر شُنبه شرکت نمودند.
در حاشیه این مراسم مهندس مهدیان گفت: بازسازی زلزله بخش شُنبه و طسوج شهرستان دشتی به اتمام رسیده و شهر شُنبه نیاز به کمک‌های بیشتری دارد تا این شهر نیز ساماندهی شود. زندگی در این مناطق شکل‌ گرفته و درصد کمی از واحدها باقی ‌مانده در حال شکل ‌گیری است. و روند بازسازی مناطق زلزله زده بخش شُنبه وطسوج شهرستان دشتی رضایت بخش است همچنین دولت اعتبارات لازم را به ویژه برای بازسازی واحدهای مسکونی در سطح کشور اختصاص داده است و بر سرعت بخشی در ساخت وساز و مقاوم سازی به منظور رفاه حال مردم تأکید دارد.
وی افزود در دو سال گذشته حوادث متعددی در سطح برخی از استان‌های کشور ازجمله زمین‌ لرزه دشتستان استان بوشهر و استان ایلام، سیل و زلزله در سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق کشور به وقوع پیوست، خوشبختانه همه اعتبارات آن‌ها توسط دولت تأمین و ابلاغ و تسهیلات نیز اجرایی شده است و توسط بانک‌ها در حال پرداخت می باشد.
مهندس مهدیان خاطرنشان کرد: تا پایان شش‌ماهه اول امسال کار بازسازی واحدهایی که براثر حوادث در نقاط کشور خسارت دیدند به پایان می‌رسد به‌ جز سیستان و بلوچستان که دارای پراکندگی و گستردگی زیادی است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال ۱۳۹۴ کار بازسازی این استان نیز پایان یابد و امیدواریم که حادثه جدیدی در کشور رخ ندهد.
IMG_6936

IMG_6929

 

 

Print Friendly, PDF & Email