اتمام پروژه های مسکن مهر بنیاد مسکن بوشهر در سه ماهه اول ۹۴

مهندس محمدی مدیرکل مسکن مهربنیاد مسکن کشور گفت دولت برای اینکه فشار کمتری بر متقاضیان ………

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر مهندس محمدی مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن کشور،حیدری سرپرست بنیاد مسکن استان، مهندس حافظی کارشناس مسکن مهر دفترمرکزی، مدیران بنیاد مسکن شهرستان های دشتستان، گناوه، دیلم و کارشناس مسکن مهر بنیاد مسکن استان از پروژه های ۳۰۸ واحدی دیلم، ۱۶واحدی شبانکاره و ۱۱۸ واحدی مسکن مهربندرریگ بازدید نمودند.

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه خدمات زیربنایی با مشکلات کمتری روبرو بوده است اما در بعضی از استانها به جهت حجم کاری، دستگاههای خدمات رسان نتوانستند به موقع همپای ساخت واحدها خدمات رسانی لازم را داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر مهندس محمدی مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن کشور،حیدری سرپرست بنیاد مسکن استان، مهندس حافظی کارشناس مسکن مهر دفترمرکزی، مدیران بنیاد مسکن شهرستان های دشتستان، گناوه، دیلم و کارشناس مسکن مهر بنیاد مسکن استان از پروژه های ۳۰۸ واحدی دیلم، ۱۶واحدی شبانکاره و ۱۱۸ واحدی مسکن مهربندرریگ بازدید نمودند.
مهندس محمدی مدیرکل مسکن مهربنیاد مسکن کشور گفت از مجموع واحدهای پیش بینی شده مسکن مهر تاکنون ۲۸۵ هزار واحد به اتمام رسیده است و ۲۰۰ هزار واحد دفترچه اقساط گرفته اند که مابقی هم تا قبل از پایان سال و حداکثر تا انتهای سال ۹۴ به اتمام خواهند رسید. و ۴۷ هزار واحد نیز در سال ۹۴ باقی می ماند که بخش عمده آن در شش ماه اول سال و تعداد محدودی از پروژه ها که با تأخیر شروع شده اند در شش ماه دوم به پایان خواهد رسید. وی افزود با توجه به اینکه پروژه های مسکن مهر به تناوب شروع به کار کردند، هزینه ی پروژه هایی که عملیات آنها دیر آغاز شد هم اینک دولت برای اینکه فشار کمتری بر متقاضیان وارد شود با افزایش سقف تسهیلات مساعدت کرده است.
مهندس محمدی ادامه داد: عدم تامین آورده اعضا یکی از مشکلات در روند اتمام پروژه های مسکن مهر است که از متقاضیان انتظار می رود نسبت به پرداخت آورده خود مشارکت بیشتری داشته باشند و در خصوص خدمات زیربنایی که یکی دیگر از مشکلات مسکن مهر می باشد گفت: هم اینک درکل کشور عملیات ساخت نزدیک به ۲۸هزار واحد تمام شده ومنتظر تکمیل عملیات خدمات رسانی زیربنایی هستیم که به متقاضیان تحویل دهیم .التبه مشکلات موجود آنچنان نیست و با راه حل هایی که وجود دارد به مرور درحال انجام می باشد.
IMG_5189مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه خدمات زیربنایی با مشکلات کمتری روبرو بوده است اما در بعضی از استانها به جهت حجم کاری، دستگاههای خدمات رسان نتوانستند به موقع همپای ساخت واحدها خدمات رسانی لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: در زمینه مسکن مهردراستان بوشهر موفقیت های خیلی زیادی داشته ایم و نزدیک به ۱۲هزار و ۸۰۰ واحد درشهرهای زیر۲۵ هزارنفر این استان کار شده که بالای ۸۵ درصد از آنان به اتمام رسیده است. و در بازدیدهایی که از چند پروژه باقیمانده مسکن مهر استان بوشهر انجام شد تصمیات لازم اتخاذ گردید تا در اولین فرصت به اتمام برسند، که براین اساس بخشی قبل از پایان ۹۳ و مابقی تا پایان سه ماه اول سال۹۴ به اتمام خواهد رسید.
مهندس محمدی افزود: استان بوشهر در بین شهرهای زیر ۲۵ هزارنفر کشور از حیث عملکرد با مشارکت مردم و دستگاههای مربوطه و مدیریت بنیاد مسکن وضعیت بهتری داشته و در سال ۹۳ از حیث افتتاح و تحویل واحدها در سطح کشور رتبه سوم را بخود اختصاص داده است.
مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن کشور افزود درخصوص اقدامات بعمل آمده در زمینه افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر درسال جاری با رایزنی و موافقت بعمل آمده با وزیر راه وشهرسازی، برای پروژه هایی که تشخیص دهیم و ضروری بدانیم تسهیلات تا سقف ۲۵ میلیون افزایش می یابد و بعضی از پروژه ها نیز که مشکلات بیشتری دارند درخواست ۳۰میلیون تومان داده ایم و این موضوع با اولویت دادن به پروژه های نیمه تمام است.
وی اظهارکرد: باوجود اینکه هزینه های آماده سازی و محوطه سازی بعهده متقاضی است اما وزارت راه و شهرسازی بمنظور مساعدت به آنان با تخصیص یارانه و کمک های فنی سعی کرده هزینه ها را تعدیل نماید و دنبال این هستیم تا قیر یارانه ای از آن وزارتخانه برای آسفالت محوطه های مسکن مهر تامین نمائیم. و دراین راستا نیاز است مسوولان محلی ازجمله فرمانداران و شهرداران کمک کنند و دست بدست دهند تا فشار کمتری بر متقاضیان وارد شود.

IMG_5135

IMG_5191

Print Friendly, PDF & Email