اجرای طرح هادی در سال جاری به ۱۷هزار روستا خواهد رسید

مهندس درفشی گفت: امسال ۳ هزار طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار اجرا می‌شود که تعداد روستاهای بهره‌مندی از این طرح به ۱۷ هزار روستا افزایش می‌یابد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، درحاشیه دیدار مهندس درفشی با دکتر سالاری استاندار بوشهر، اظهار داشت: در بازدید از روند اجرای طرح‌های بنیاد مسکن استان، فعالیت‌های قابل توجهی در روستاها انجام گرفته است و بنیاد بوشهر با اجرای طرح‌های روستایی در برخی طرح‌ها رتبه نخست و برخی طرح‌ها رتبه دوم در کشور را به خود اختصاص داده است. و تصریح کرد: سال گذشته ۴۴۰ طرح در استان بوشهر با ۴۵۰ میلیارد ریال اجرا شده که امسال میزان اعتبارات طرح‌ها نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تهیه طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت  خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۳۶ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت وجود دارد که تاکنون ۱۴ هزار روستای آن از طرح هادی برخوردار شده‌اند. و با توجه به برنامه‌ ریزی‌ها، امسال ۳ هزار طرح هادی روستایی اجرا می‌شود که تعداد روستاهای بالای ۲۰ هزار خانوار جمعیت به ۱۷ هزار روستا خواهدرسید.

مهندس درفشی گفت: برای تهیه طرح هادی روستایی منابع مالی مورد نیاز باید از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دولت تأمین شود و هر اندازه تأمین اعتبار در زمان سریع‌تری انجام گیرد قطعاً تهیه طرح هادی روستایی نیز با سرعت بیشتری پیش می‌رود. و در پایان اظهار داشت: بر اساس برنامه ‌ریزی انجام شده سالانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار سند برای واحدهای مسکونی روستایی صادر می‌شود.

IMG_1365IMG_1327

 

Print Friendly, PDF & Email