اجرای طرح هادی در ۹۰ درصد روستاهای شهرستان دیر

بمناسب ۱۵ مهر روز ملی روستا مهندس صداقت- مدیر بنیاد مسکن شهرستان دیر در یک نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: ۹۰ درصد روستاها……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، بمناسب ۱۵ مهر روز ملی روستا مهندس صداقت- مدیر بنیاد مسکن شهرستان دیر در یک نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: ۹۰ درصد روستاهای این شهرستان دارای طرح هادی می باشند افزود: در سال گذشته ۲۰ طرح هادی روستایی در این شهرستان اجرا شد.
وی، ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها را با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی، رفاهی و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستائیان و خدمات بهزیستی و عمومی را از اهداف مهم اجرای طرح های هادی روستایی عنوان کرد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان دیر در باره بهسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی گفت: درسال جاری ۶۰میلیون ریال برای بهسازی و تعمیرات هر واحد مسکونی شهری و ۵۰ میلیون ریال برای واحدهای مسکونی روستایی وام بلاعوض در نظرگرفته شده است. و برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری ۱۱۰ فقره در شهر و روستا تسهیلات تا سقف ۱۲میلیون ریال با کارمزد ۵ درصد پرداخت شده است.
مهندس صداقت، با اشاره به صدور سند مالکیت روستایی گفت: از سال گذشته تاکنون ۴۱۸ فقره سند مالکیت روستایی دراین شهرستان صادر ۱۴۳۳ پرونده برای سند دارکردن مالکیت شهری تشکیل که تاکنون ۴۰۰ مورد آن پاسخ داده شده است. همچنین در سال گذشته طرح محوطه سازی و تکمیل سرویس های بهداشتی مصلای جمعه دیر به اتمام رسیده و در سال جاری برای فاز سوم آن که شامل اجرای سردرب ورودی است ۹۰۰میلیون ریال اختصاص یافته است.
وی گفت: در سال جاری دو زمین چمن مصنوعی با اعتبار۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در روستاهای لمبدان پایینی و شهنیا مورد بهره برداری قرارگرفت و در صورت تامین زمین مورد نیاز۷ زمین چمن مصنوعی روستایی دیگر در روستاهای این شهرستان احداث خواهد شد.

IMG_1596

 

Print Friendly, PDF & Email