اجرای ۸۱ فاز طرح هادی در سه سال

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، فرماندار شهرستان دشتی، در بازدید از پروژه……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، فرماندار شهرستان دشتی، در بازدید از پروژه های بنیاد مسکن با حضور مهندس شاملو- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن، دکتر شهریاری- نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، مدیرکل بنیاد مسکن استان و دیگر مسئولین مربوطه، از تلاش های مجموعه بنیاد مسکن در جهت عمران و آبادی روستاها تقدیر وتشکر کرد و اظهار داشت: شهرستان دشتی دارای ۹۴ روستا است که از این تعداد ۴۹ روستا دارای دهیاری هستند. ۳۰ درصد جمعیت شهرستان در روستاها سکونت دارند و پراکندگی روستاها از ویژگی های اصلی آنها محسوب می شود که خدمات رسانی را با سختی مواجه کرده است. و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی هستند و طی سه سال اخیر در ۴۸ روستا ۸۱ فاز طرح هادی انجام شده است.
مهرجو افزود: یکی از الزامات جلسه کمیته برنامه ریزی اختصاص هشت درصد اعتبارات به طرح های هادی روستایی است. ولی در سطح شهرستان همواره بین ۱۱تا ۱۴ درصد اعتبارات به این امر مهم اختصاص داده شد که انتظار داریم به همین نسبت اعتبارات ملی به شهرستان تزریق شود.

وی مشارکت موثر دهیاران با بنیاد مسکن در اجرای طرح های هادی در شهرستان را خواستار شدند و تصریح نمود برخی از روستاهای شهرستان دشتی با آبهای نیلگون خلیج فارس همجوار هستند که در جهت جلوگیری از پیشروی آب و جذب بیشتر گردشگر، پروژه ساحل سازی در این روستاها اجرا شود.

Print Friendly, PDF & Email