احداث بیش از ۴۵۰ پارک روستایی در طرح امید استان بوشهر

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر از افزایش ۱۷۰ درصدی اعتبارات اختصاص یافته به دهیاران استان بوشهر خبرداد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، عالی نژاد- مدیرکل امور روستایی استانداری در همایش دهیاران شهرستان دشتی از افزایش ۱۷۰ درصدی اعتبارات اختصاص یافته به دهیاران استان خبر داد و گفت: این اعتبارات ۴۳ درصد بالاتر از میانگین استانی است. و درحال حاضر ۳۵۴ دهیاری در روستاهای بالای ۲۷ خانوار در سطح استان وجود دارد که ۹۳ درصد روستاهای واجد شرایط استان دارای دهیاری می باشند.
وی بیان کرد: احداث بوستان های طرح امید، چمن مصنوعی و ساماندهی پسماند روستایی از مهمترین طرح های سال جاری است که با عنایت استاندار بوشهر، درهمه روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ساخت پارک شروع خواهد شد و در روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار تجهیزات لازم نصب می گردد. همچنین ۷۰ چمن مصنوعی ورزشی در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت احداث خواهد شد.

4sqo_dsc02040
در ادامه مهندس زارعی- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان، از احداث بیش از ۴۵۰ پارک روستایی در طرح های ۱۵ گانه طرح امید استان بوشهر خبر داد و گفت: روستاهایی که بالای ۲۰ خانوار و فاقد پارک هستند، یک پارک اجرا خواهد شد. همچنین روستاهایی که زیر ۲۰ خانوار و دارای پارک ناقص باشند وسایل بازی کودکان نصب می گردد. و روستاهایی که دارای پارک می باشند، اعتبارات مربوط به آن روستا صرف اجرای طرح هادی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر اقدامات لازم در خصوص شناسایی، انتخاب زمین و طراحی های اولیه در دست اجرا می باشد و با موافقت کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها و تصویب این طرح در کمیته های مذکور، عملیات اجرای فیزیکی پارک ها شروع خواهد شد. و در خصوص اعتبارات این طرح بیان کرد، اعتبار اولیه این پروژه ها با ۲۰۰ میلیارد ریال آغاز می گردد و اعتبارات تکمیلی آن نیز با همکاری استانداری بوشهر تأمین می گردد.

IMG_4093
gb0b_dsc02050

 

Print Friendly, PDF & Email