احداث ۲۵۰۰ مسکن روستایی در استان بوشهر ابلاغ شد

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: سهم امسال این استان در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی ۲۵۰۰ واحد ابلاغ شده است.

حمید رضا حیدری بریدی در بندرد یر افزود: به ازای هر واحد در نوار مرزی و ساحلی ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: در کنار این اعتبار بین ۱۰ تا ۸۰ میلیون ریال کمک‌های بلاعوض به صاحبان واحد‌های نیمه تمام و متقاضیانی که توان مالی مناسبی ندارند پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اظهارداشت: تسهیلات برای روستا‌های نوار ساحلی از ۱۸۰ میلیون ریال به ۲۵۰ میلیون ریال افزایش پیدا یافت که عملیات اجرایی آن‌ها در سه ماه آینده آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال جاری در اجرای طرح قیر رایگان، به ارزش ۵۰ میلیارد ریال سهمیه به استان بوشهر اختصاص یافته که در حال توزیع میان شهرستان‌ها هستیم و شهرستان دیر ۲۳ هزار مترمربع سهمیه دارد.

حیدری بریدی در باره اعتبار منابع نفتی بیان کرد: سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال برای چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر اختصاص یافت که تاکنون ۶۰ میلیارد آن تخصیص داده گرفته و همه قرارداد‌ها منعقد شده که شهرستان دیر در این بخش پیشتاز است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر افزود: در هفته دولت امسال ۴۰ طرح هادی روستایی از محل اعتبارات نفت به بهره برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: فاز اول طرح ۶۸ واحدی مسکن دیر مشکل تسهیلات بانکی داشت که قسط اول آن آزاد شده و امیدواریم قسط دوم آن در سه ماه آینده پرداخت شود

حیدری بریدی یادآورشد: در صورت تحقق تسهیلات بانکی تا پایان امسال این طرح به بهره برداری خواهد رسید و فاز دوم آن در قالب ۵۵ واحدی بزودی اجرایی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email