احداث ۳۵۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در گناوه آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ آیین کلنگ زنی ساخت ۳۵۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به صورت نمادین در روستای چهارروستایی بندرریگ این شهرستان گناوه آغاز شد.

فرماندار گناوه در آئین نمادین آغاز این طرح در روستای چهار روستایی بندر ریگ این شهرستان اظهار داشت: در دولت سیزدهم اجرای طرح ملی نهضت مسکن به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است و یکی از اهداف و برنامه‌های مهم و ویژه آیت الله رئیسی است که همه باید به اجرای آن کمک کنند.

محمدتقی صفری با اشاره به اینکه ۲ هزار ۵۸۹ واحد مسکونی در استان بوشهر در قالب نهضت تولید ملی مسکن احداث می‌شود افزود: از این تعداد ۳۵۰ واحد در شهرستان گناوه در نظر گرفته شده است که در روستاها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه تشکیل پرونده و معرفی به بانک و ساخت و اتمام واحدها به مردم کمک می‌کند.

وی گفت: با برنامه ریزی های مدون صورت گرفته تسهیلات تحت عنوان خود مالکی و انبوه سازی به واحدهای مسکونی به صورت ۴۰ تا ۶۰ مترمربع داده خواهد شد و اگر افرادی متقاضی افزایش زیربنا باشند می‌توانند در صورت توانایی مالی این کار را انجام دهند.

فرماندار گناوه یادآور شد: سقف وام در نظر گرفته برای ساخت مسکن روستایی در این طرح ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد است که برای اقشار محروم و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی ۳۰ میلیون بلاعوض نیز واگذار می‌شود.

صفری خاطرنشان کرد: عمده نگرانی متقاضیان مربوط به وام بوده که تسهیل و روان کاری در پرداخت وام متقاضیان مسکن توسط بانک‌های عامل از مهمترین موارد و مورد تاکید استاندار نیز قرار دارد.

وی تاکید کرد: بانک‌های عامل شهرستان گناوه در پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح ملی مسکن انقلابی و جهادی ورود کرده و دراین زمینه تسهیل گری و روان کاری کنند.

فرماندار گناوه ادامه داد: در این راستا به زودی جلسه‌ای با حضور رؤسای بانک‌های عامل در شهرستان تشکیل و موارد لازم پیگیری خواهد شد تا مشکلات و موانع در این زمینه رفع شود.

فرماندار گناوه با تقدیر از تلاش‌ها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دیگر دستگاه‌های در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بخشداران و دهیاران در احداث واحدهای مسکونی و اجرای طرح نهضت مسکن سرعت بخشی، مقاوم سازی و کیفیت کار و نظارت مدنظر قرار داشته باشند و تأمین زیرساخت‌های آب و برق و گاز برای این واحدها پیگیری جدی شود.

Print Friendly, PDF & Email