احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای بوشهر

سرپرست بنیاد مسکن استان گفت: براساس تفاهم نامه بنیاد مسکن استان و کمیته امداد ۱۰۰۰ واحد مسکونی در مدت یک سال ساخته می شود……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حمید حیدری ‌بریدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بیان کرد: برای تامین مسکن ویژه مددجویان تفاهم‎‏ نامه‎‏ای میان بنیاد مسکن و کمیته امداد منعقد شده است که بر اساس این تفاهم‌نامه یک‌هزار واحد مسکونی در مدت یکسال در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان بوشهر ساخته می‌شود. ساخت این واحدهای مسکونی در استان بوشهر آغاز شده و برای ساخت این واحدها۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود که ۵۵ درصد آن به صورت تسهیلات کم بهره می باشد. و برای هر واحد مسکونی ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود و این تسهیلات کم بهره بوده و اقساط آن با مشارکت خیّران و کمیته امداد پرداخت می‌شود. و در احداث این واحد با مشارکت خیّران، افراد نیکوکار و حساب ۱۰۰(ره) ۱۳۰میلیارد ریال بصورت بلاعوض پرداخت می شود. وی با اشاره به اینکه پرونده‌های ساخت مسکن ویژه افراد نیازمند در استان بوشهر در حال تشکیل شدن است گفت: زیربنای این واحدهای مسکونی بالای ۶۰ متر مربع است که تلاش می‌شود کمتر از زمان تعیین شده تکمیل و به آنان واگذار شود.
سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر، مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی را از دیگر برنامه‌های این نهاد دانست و افزود: ۲هزار و۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر در طرح مقاوم سازی منازل خود، مشارکت کرده‌اند. که در این طرح از تسهیلات کم بهره استفاده خواهد شد و در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد. و با اجرای طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی ضمن نوسازی و بهسازی این واحدها، خانه‌های روستایی در مقابل انواع حوادث طبیعی و غیر مترقبه مقاوم سازی می‌شود.

IMG_8197

Print Friendly, PDF & Email