احداث ۶۵۰ واحد مسکونی تا پایان سال۹۷ در استان بوشهر

شهبازی گفت: با مشارکت خیرین تاکنون ۸۲۴ واحد مسکن در قالب ۱۳ پروژه توسط این انجمن در استان ساخته شده و……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز در گفتگو با خبرگزاری ایرنا و تسنیم گفت: با مشارکت خیرین تاکنون ۸۲۴ واحد مسکن در قالب ۱۳ پروژه توسط این انجمن در استان ساخته شده و بیشتر آنها به واجدین شرایط تحویل شده است. و این کار با کمک های خیرین به این پروژه ها با پرداخت ۴ میلیارد ریال به انجمن انجام گرفته است.
شهبازی- با بیان اینکه این واحدهای مسکونی در ۹ منطقه استان ساخت آن آغاز شد تصریح کرد: واحدهای مسکونی خیرین مسکن ساز در شهرهای خورموج، اهرم، کنگان، عالی شهر، گناوه، برازجان، بندرریگ، دیلم و احمدی ساخته و در اختیار افراد ثبت نام شده قرار گرفته است. وامسال این انجمن عملیات اجرایی ۵۹۴ واحد مسکونی را در استان بوشهر آغاز می کند که از این تعداد ۴۴۴ واحد از محل تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با وزارت راه و شهرسازی است و این وزارتخانه باید زمین مورد نیاز را تامین کند.
وی همچنین خبر از تفاهم نامه انجمن خیرین مسکن ساز با شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور داد و گفت: سهم استان بوشهر ساخت ۶۵۰ واحد مسکونی است که امسال ۱۵۰ واحد آن عملیاتی می شود. و طبق این تفاهم نامه ۲۰۰ واحد دیگر در سال ۹۵، ۱۵۰ واحد در سال ۹۶ و ۱۵۰ واحد در سال ۹۷ باید احداث شود.
شهبازی، به ساخت مسکن ویژه خانواده‌های ۲ معلول به بالا دراستان بوشهر اشاره کرد و افزود: برای ساخت مسکن خانواده‌های ۲ معلول به بالا تفاهم‌نامه‌ای با بهزیستی منعقد شده است که بر اساس این تفاهم ‌نامه ۲۰۵ واحد مسکونی احداث و تحویل داده می‌شود. و افرادی که شامل این تفاهمنامه می شوند، معلولان و زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های دارای حداقل ۲ معلول، معلولان مجرد بالای ۲۰ سال، زنان و دختران خود سرپرست بالای ۳۵ سال مشمول این واحدهای مسکونی می‌شوند. و برهمین اساس سهم استان بوشهر از این تفاهم نامه ۱۱۳ واحد مسکن شهری که انجمن خیرین مسکن ساز و ۹۲ واحد روستایی است که بنیاد مسکن آنها را می سازد.
شهبازی در پایان گفت: انجمن خیرین مسکن ساز استان بوشهر با توجه به وسعت و جمعیت این استان در سال گذشته رتبه سوم کشور را کسب کرد.

IMG_7686
 

Print Friendly, PDF & Email