احداث ۸۴۸ واحد مسکونی خیّرساز در استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، شهبازی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا، از احداث ۸۴۸ واحد مسکونی در استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، شهبازی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا، از احداث ۸۴۸ واحد مسکونی در استان خبر داد و افزود: این واحدها شامل ۱۱۰ واحد کنگان، ۱۰۰ واحد اهرم، ۱۳۲ واحد خورموج، ۴۲ واحد گناوه، ۵۶ واحد دیلم، ۱۸۲ واحد برازجان، ۴۴ واحد روستای احمدی، ۸۰ واحد بندر ریگ و ۲۰۱ واحد در عالیشهر بوشهر به متقاضیان واجد شرایط تحویل شده است. همچنین ۵۶ واحد در دست احداث می باشد، که بزودی تکمیل و تحویل به متقاضیان خواهد شد.
مدیرعامل انجمن خیّرین مسکن سازاستان اظهار داشت برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی خیّرساز در استان بوشهر زمین مورد نیاز تأمین شده است که عملیات اجرایی آن سال آینده آغاز می شود. وی در باره احداث مسکن برای خانواده های ۲ معلول و بالاتر استان گفت: سهم استان بوشهر در سال جاری ۱۸۸ واحد است که از این شمار ۱۱۳ واحد احداثی و ۷۵ واحد تکمیلی است. و تاکنون ۳۸ واحد آن واگذار و ۷۵ واحد نیز در دست ساخت می باشد. و بر همین اساس تفاهم نامه میان بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، بهزیستی و انجمن خیرین مسکن ساز انعقاد گردید که برای خانواده های دارای ۲ معلول و بالاتر و فاقد مسکن مناسب می باشند، واحد مسکونی احداث نمایند. و بر اساس این تفاهم نامه بنیاد مستضعفان ۱۵۰میلیون ریال، بنیاد مسکن ۲۰ میلیون ریال، بهزیستی ۱۰۰ میلیون ریال و انجمن خیرین مسکن ساز نیز ۵۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت می نمایند.
شهبازی تصریح نمود: انجمن خیّرین اجرای طرح را نیز برعهده دارد و با توجه به اینکه تأمین مالی در اجرای این طرح باید توسط خیّران صورت گیرد، تاکنون یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به این طرح کمک شده است که انتظار می رود خیّرین استان در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email