اختصاص ۱۷۶ میلیارد ریال به مناطق زلزله و سیل زده سال۹۳در بوشهر

به گزارش روابط عمومی سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر در بازدید از پروژه های……

به گزارش روابط عمومی سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر در بازدید از پروژه های شهرستان تنگستان گفت براساس مصوبه هیات دولت ۱۷۶میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال به واحدهای آسیب دیده زلزله و سیل ( بوشکان، تنگستان، دیلم، گناوه و دیر) در این استان اختصاص یافت.
حمید حیدری افزود از این میزان ۲۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض و ۱۵۳میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات بانکی به متقاضیان واحدهای شهری و روستایی احداثی و تعمیراتی پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه ۸۸۴ واحد احداثی و تعمیراتی در سیل و زلزله بوشکان، تنگستان، دیلم، گناوه و دیر مشخص شده اند تصریح کرد: از این تعداد ۱۱۰ واحد شهری و ۳۴۱ واحد روستایی احداثی هستند که برای هر یک از این واحدها ۶۰ میلیون ریال در حوزه شهری و ۵۰ میلیون ریال در حوزه روستایی به صورت بلاعوض پرداخت می شود.
سرپرست بنیاد مسکن یادآور شد به واحدهای شهری و روستایی احداثی نیز به ترتیب ۳۰۰ و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی چهار درصد پرداخت می شود.
وی اضافه کرد براساس بررسی های انجام شده ۱۶۰ واحد شهری و ۲۷۳ واحد روستایی نیز در مناطق یاد شده مشخص شدند که نیازمند تعمیرات هستند. و برای هر یک از واحدهای شهری و روستایی مناطق حادثه دیده یاد شده نیز ۱۲۰میلیون ریال تصویب شده است. و برهمین اساس هم اکنون افراد در حال تشکیل پرونده و معرفی به بانکها برای دریافت تسهیلات هستند.

200

Print Friendly, PDF & Email