اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال در عمران روستایی شهرستا ن دشتی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، فرماندار شهرستان دشتی در……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، فرماندار شهرستان دشتی در نشست شورای اداری بخش شُنبه و طسوج از مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس مهدیان و بنیاد مسکن استان در زمینه بازسازی مناطق زلزله ‌زده شُنبه و طسوج تشکر نمود و افزود: ۲۰ روز پس از حادثه دل‌خراش زلزله در ۲۰ فروردین‌ ماه سال ۹۲، عملیات اجرایی بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شروع شد که در نوع خود بی‌نظیر بود.

مهرجو داشت: در این شهرستان ۹۱ روستا وجود دارد که ماندگاری و پایداری از ویژگی‌های مردم در روستاها است که نقطه قوت آن به‌ شمار می‌رود. و در سه سال گذشته تاکنون به ‌طور متوسط  ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار که ۵۲ درصد از اعتبارات شهرستان بوده، به حوزه عمران روستایی اختصاص‌ یافته است. و انتظار داریم که اعتبارات ملی در شهرستان دشتی جذب شود.

در ادامه نماینده مردم دشتی و تنگستان گفت: اقداماتی که بنیاد مسکن بعد از زلزله سال ۹۲ در شهرستان دشتی انجام داده، چشمگیر است. و در این زمینه مکاتبات خوبی با مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشته‌ ایم که در آینده نزدیک آثار و نتایج آن در منطقه تأثیر خواهد گذاشت.

دکتر شهریاری بیان کرد: شهرستان های دشتی و تنگستان روی یکی از خطوط خطرناک گسل قرار دارند، و یکی از راه‌های جلوگیری از بروز خسارت در زمان زلزله، تأمین و تجهیز فضاهای پدافند غیرعامل و پناهگاه است که می‌تواند در زمان بروز حوادث به مردم کمک کند.

در پایان توسط شورای شهر شُنبه از زحمات مهندس مهدیان و دیگر مسئولین بنیاد مسکن استان با اهداء لوح تقدیر و هدایا تجلیل بعمل آمد.

sfd1

 


 

Print Friendly, PDF & Email