استاندار بوشهر: طرح آزادراه بوشهر به استان فارس عملیاتی می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ استاندار بوشهر از عملیاتی شدن طرح آزاد راه بوشهر به استان فارس خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و پیمانکاران بخش خصوصی اجرا می‌شود.

احمد محمدی‌زاده در نشست با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گردشگری دریایی را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و بیان کرد: در نیمه دوم سال که امکان سفر به استان‌های شمالی کشور به سبب سردسیری وجود ندارد روند گردشگری در جنوب افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر این استان را مأمن گردشگری کسانی دانست که توانایی سفر به کشورهای دیگر و مناطق لاکچری ندارند.

محمدی‌زاده با بیان اینکه به میزبانی گردشگران افتخار می‌کنیم خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی‌ها و ارزیابی انجام شده از ۱۶ تا ۲۲ اسفند ماه حدود ۸۰۰ هزار نفر گردشگر و مسافر وارد استان بوشهر شده‌اند.

وی از افزایش مسافران و گردشگران از دی ماه تاکنون خبر داد و بیان کرد: ورود گردشگران از دی ماه تاکنون به‌صورت پلکانی افزایش یافته است و بر آوردها نشان می‌دهد از دی ماه تاکنون حدود شش میلیون گردشگر وارد استان بوشهر شده‌اند و در سه هفته باقیمانده حداقل ۵ تا ۶ میلیون نفر دیگر به استان سفر می‌کنند.

استاندار بوشهر این تعداد مسافر را نشان از موقعیت گردشگری استان برای اقشار که بار کشور بر دوش آنان است دانست و تصریح کرد: فراهم کردن تسهیلات سفر برای گردشگران مورد توجه ویژه قرار دارد.

محمدی‌زاده به پروژه راه‌آهن بوشهر به فارس پرداخت و گفت: این پروژه ۱۴ سال پیش عملیات اجرایی آن آغاز شد و تاکنون ۸٫۵ درصد پیشرفت دارد.

وی از دستور رئیس جمهور برای تسریع در ساخت پروژه راه‌آهن بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در سفر به بوشهر دستور تامین اعتبار پروژه خط ریلی بوشهر از محل تهاتر نفت صادر کرد و امید می‌رود سال آینده این پروژه از بن‌بست خارج شود و اجرا آن تسریع یابد.

استاندار بوشهر آزاد راه بوشهر به فارس را از دیگر پروژه‌های مهم استان دانست و افزود: این پروژه در دستور کار قرار دارد و توافقات لازم با وزیر راه و شهرسازی انجام شده است.

محمدی‌زاده سرمایه‌گذاری آزاد راه بوشهر – شیراز را بین ۸ هزار تا ۱۰ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده این طرح با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و پیمانکاران بخش خصوصی عملیاتی می‌شود.

وی از بنیاد مسکن درخواست کرد ساخت ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در عالیشهر بوشهر آغاز کند تا بر اساس درخواست‌ها به متقاضیان واگذار شود.

Print Friendly, PDF & Email