استاندار بوشهر: مسئولان مشکلات سیل زدگان را برطرف ‌کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ استاندار بوشهر گفت: با توجه به حجم خسارت‌های ناشی از سیلاب در این استان، مسئولان با قوت نسبت به برطرف کردن مشکلات سیل زدگان اقدام کنند.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد بحران دشتستان با تاکید براینکه اصحاب رسانه باید مواظب باشند گفتمانی ایجاد نشود که مسئولان کار را رها کرده‌اند گفت: مسئولان، سیل زدگان را رها نکرده و با همه ابزار و امکانات سازمان‌ها پای کار هستند.

وی بیان کرد: بارش ۱۶۷ میلی متر باران تنها در مدت ۲ ساعت خسارت‌های زیادی را برای مردم بخش‌های مختلف از جمله سعدآباد، آبپخش، شبانکاره و وحدتیه در حوزه شهرستان دشتستان به دنبال داشته و تلاش می‌شود، مشکلات مردم در این بخش‌ها هر چه سریعتر برطرف شود.

وی با قدردانی از صبوری سیل زدگان گفت:مردم حق دارند در این بحران ناراحت باشند زیرا زندگی آنان آسیب دیده و دچار خسارت شده‌است و مسئولان باید با سعه صدر نسبت به کاهش درد و رنج آنان اقدام کنند.

استاندار بوشهر یادآور شد: شهردار به عنوان مدیر شهری باید با استفاده از تمام ابزار و امکانات شهرداری نسبت به پاکسازی معابر و جمع کردن گل و لای اقدام کند و کوچکترین کوتاهی در این راستا قابل قبول نیست.

وی اظهار کرد: نهادهای حمایتی نسبت به کمک به خانوارهای سیل زده زیر پوشش خود اقدام کنند و امکانات اولیه زندگی در اختیار آنها قرار دهند.

گراوند خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی یادآور شد: مردم در این سیلاب زندگی خود را از دست داده و ناراحت هستند و مسئولان باید با سعه صدرنسبت به کاهش درد و رنج آنان اقدام کنند.

استاندار بوشهر تاکید کرد: باید مسیر رودخانه وحدتیه بررسی و اگر قصوری وجود داشته در مدتیک هفته مشخص و اعلام شود.

وی بر ضرورت برداشتن موانع از مسیر رودخانه وحدتیه، استحکام سیل بند، استفاده از توان شرکت‌های نفت و گاز برای بازسازی، لایروبی و رسوب برداری پل کلل، تشکیل پرونده برای خانه‌هایی که بیمه هستند، رسیدگی به سازه های آبی بخش شبانکاره، بازسازی پل ورودی سعدآباد و تعریض پل خیابان آبپخش و تامین خسارت داروخانه و اقلام دارویی شهر وحدتیه تاکید کرد.

استاندار بوشهر در باره خانه‌هایی که در حریم رودخانه وحدتیه احداث شده‌است گفت: براساس نظر شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر درمسیر این رودخانه باید آزاد سازی صورت گیرد و در این مسیر به همکاری مردم نیاز است.

وی ادامه داد: ساخت و ساز در کنار حریم رودخانه خطرناک است و تکرار این حادثه ممکن است هزینه و خسارت‌های جانی و مالی زیادی را در پی داشته باشد؛ همچنین پرداخت تسهیلات بازسازی از سوی بنیاد مسکن مستلزم جابه جایی این واحدها است در غیر این صورت پرداخت تسهیلات انجام نمی‌شود.

استاندار بوشهر همچنین بر ضرورت بازگشایی ایمن راه‌ها در زمان بروز حوادث و اجرای طرح‌های آبخیزداری، بذرپاشی، خشکه‌چینی، بوته‌کاری و نهال‌کاری در دشتستان با هدف پیشگیری از سیلاب تاکید کرد.

بارش کم سابقه ۱۶۷ میلی‌متری که روز یکشنبه ۱۶ آذرماه درکمتر از سه ساعت در دشتستان رخ داد باعث کشته شدن ۲ نفر و خسارت زیادی به خانه‌ها، مغازه‌ها و وسایل زندگی مردم بویژه در شهر وحدتیه و تخریب تاسیسات زیرساختی در این منطقه شد.

Print Friendly, PDF & Email