اعلام برآورد خسارت های سیل اخیر به دولت/ احداث سد «چهار روستایی» در صورت تأیید قوه مجریه

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیر کل بحران استانداری بوشهر گفت : برآورد میزان خسارات ناشی از سیل هفته جاری به معاون اول رئیس جمهور اعلام شده است.

جهانگیر دهقانی بااعلام این مطلب افزود : همه خسارت های ناشی از سیل هفته جاری توسط دستگاه های اجرایی استان برآورد و در نامه ای به صورت تجمیعی با امضاء استاندار بوشهر به معاون اول رئیس جمهور اعلام شده تا در جلسه روز یکشنه آینده هیئت دولت مصوبات آن تأیید شود.

دهقانی افزود: در همین نامه برای حل برخی از مشکلات پدید آورنده سیلاب اخیر ، راه کار های کوتاه و دراز مدت با میزان برآورد نیز پیشنهاد شده است که در صورت تصویب هیئت دولت اجرایی خواهند شد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده دولت جهت جلوگیری از سریز شدن پل چهار روستایی و جاده رود شور که باعث بسته شدن جاده ساحلی بوشهر به گناوه و دشتستان به گناوه می شود، گفت: دو پیشنهاد کوتاه مدت تعریض پل های مسیر و بلند مدت ایجاد سدی که قبلاً طرح مطالعاتی آن انجام پذیرفته ، به معاون اول رئیس جمهور پیشنهاد شده است که در صورت موافقت هیئت دولت عملیات اجرایی آن آغاز می گردد تا ضمن حل مشکل سیلاب این منطقه شاهد رونق صنعت کشاورزی آن هم باشیم.

Print Friendly, PDF & Email