اقدامات مهم بنیاد مسکن استان بوشهر در روستاها و شهرها تشریح شد

معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با حضور در برنامه زنده رادیویی مردم و مسئولان ضمن پاسخگویی به سئوالات مردمی، گزارشی از تازه‌ترین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در سطح این استان را ارائه کرد و از متقاضیان خواست جهت تسریع در روند اجرای این پروژه‌ها نسبت به آورده‌ به موقع خود اقدام کنند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ سید اصغر صالحی، در گفتگو با برنامه رادیویی مردم و مسئولان تعداد واحدهای مسکونی در حال اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر را سه هزار واحد مسکونی در قالب ۲۵ پروژه در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و در ۹ شهرستان عنوان کرد که هم‌اکنون بین ۵ تا ۷۰ درصد دارای پیشرفت فیزیکی هستند.
وی همچنین در ادامه با اشاره به تفاهم‌نامه‌های مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان برنامه و بودجه،کمیته امداد امام(ره) و بنیاد مستضعفان جهت تأمین مسکن محرومین و مورد نیاز جامعه، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی بنیاد مسکن تاکنون ۵۹ درصد از واحدهای مسکونی در استان مقاوم‌سازی شده است.
وی گفت: ۲هزار و ۵۵۶ واحد مسکونی از محل تفاهم‌نامه‌های مختلف با این بنیاد برای محرومان این استان در دست ساخت است.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه بنیاد مسکن با بنیاد مستضعفان جهت تأمین ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور گفت: از این شمار سهم استان بوشهر ۲۴۳ واحد است، که در بخش ارم و بوشکان دشتستان و ۴۳ واحد نیز در سایر مناطق استان احداث خواهد شد.
معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در همین ارتباط ۲۰۰ میلیون تومان وام پنج درصد با بازپرداخت ۲۰ ساله، ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان و افزون براین مصالح رایگان شامل میلگرد و سیمان به متقاضیان داده می شود.
وی در ادامه به فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در روستاهای استان در قالب طرح هادی روستایی اشاره کرد و گفت: ۷۱ روستای این استان نیازمند بازنگری طرح هادی هستند، و این در حالیست که تعداد ۳۹۶ طرح‌ هادی برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان بوشهر تهیه شده است و به زودی در ۲۲ روستای جدید طرح هادی جهت جبران عقب ماندگی روستاها اجرایی خواهد شد.

وی میزان آسفالت معابر روستایی از محل اعتبارات قیر رایگان و با مشارکت دهیاری ها را طی یکسال گذشته ۱.۵ میلیون مترمربع با اعتبار ۹۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بیان کرد و افزود: ایمن‌سازی ۱۶ روستا در برابر سیل که از مصوبات ریاست جمهوری به استان بوشهر بود با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا و به بهره‌برداری رسید.

Print Friendly, PDF & Email